Web sitelerimiz için en önemli konulardan birisi de sitemize reklam kazanmaktır. Hemen hemen her site kullanıcı bir reklam kazanmak ister hatta birden fazla. Haliyle gördüğümüz bir çok reklam yayınlama firması bulunmaktadır. Ama bunların çoğuna da nasıl güvenebiliriz ki. Fakat bunların arasında Google’nın kendi çapında bir reklam firması olan Google Adsense reklam almak için en kaliteli ve en güvenilir site diyebiliriz. Bu nedenden dolayıda en çok tercih edilen reklam şirketi Google Adsense’dir çoğu kişi buradan da reklam almayı tercih eder.
Peki bu durum karşısında her site sahibi Adsense reklamını sitesinde yayınla ya bilir mi? bu sorunun cevabına gelince hayır herkes Adsense Reklamını yayınlayamaz. Reklam firmaları arasında başvurusu en zor olan Firmalardan biriside Adsense’dir. Google Adsense reklam yayıncılarını özenli bir şekilde seçip, reklam verdiği kişiler tarafından daha iyi sonuçlar almak için bu durum karşısında da bazı Adsense başvuru şartları bulunmaktadır.
Özgün içerik: Adsense başvurusu yapmadan önce ilk yapmanız gereken Web sitenizde en az 25 tane özgün içerik yazmanız gerekmektedir. Bu sayı ne kadar üst sıralara çıkarsa sitelereniz için daha faydalı olacaktır. Tabi ki yazmış olduğunuz makalelerinde Adsense politikasına uyumlu olmasına özen göstermeniz gerekmektedir.
Bu içerikler arasında; Kan ve vahşet içeri, suç içeren içerik, ırkçılık içeren, ders notları veya satış içeren, yayınlarında çok sert hakaret veya küfür vb. içerikler sitenizde bulunduğu taktirde Adsense üyeliğinizi kabul etmeyecektir. Google’de ki index sayınızda önemli olabilir.
Web Tasarımı Önemi: Adsense reklam vereceği sitelerin görsel dizaynına da bakar. Sitenin sade ve anlaşılabilir web sitesi olmasına özen gösterin.
İletişim ve Gizlilik Politikası: Web sitenizde kesinlikle bir iletişim sayfası ve gizlilik politikası bulundurun. Bu sayfanın olması Adsense üyelik şansınızın artması demek tir.
Adsense’ ye başvuru yaparken sitenizde ziyaretçi olması şartı yoktur. Hemen açmış olduğunuz siteniz için Adsnse başvurusu yapabilirsiniz. Kimi site 10 gün içerisinde kayıt olabildiği gibi kimi sitede 1 yılda bekleyebiliyor. Şartlarını sağladıktan sonra Adsense Başvuru Formu vermiş olduğu linke girerek gerekli alanları doldurarak başvurabilirsiniz. bu arada başvuru için 18 yaş sınırı ve Gmail hesabınızın olma şartı da vardır. Başvuru yatıktan sonra değerlendirme başlayacaktır bu konu değerlendirildikten sonra olumlu veya olumsuz olarak size mail gönderilecektir. Üyeliğiniz onay gördükten sonra artık reklamlarınızı yayınla ya bileceksiniz.
Adsense başvurusu yapacak olan değerli okurlarıma şimdiden bol şanslar dilerim.

1 YORUM

CEVAP VER