Adsense para kazanmak kulağa ne kadar hoş geliyor değil mi? Bir çok blog yazarı daha doğrusu kişisel blog yazarları makalelerini para kazanmak için yazarlar internet üzerinden para kazanmak için en çok tercih edilen konulardan biriside adsense yolu ile para kazanmaktır.

Fakat günümüzde Adsense kullanarak para kazanmak %1 oranlara kadar düştü bunun sebebi ise istemsiz olarak çıkan reklamlardan insanların gerçekten bunalmış olmalarıdır. Bu konuda haklı olan kullanıcılar gerçekten haklı olmaktadırlar.

Bu durum adsens’e tercihlerini doğal olarak kısıtlıyor. Eğer gerçekten adsense üzerinden para kazanmak istiyorsanız sitenizin en can alıcı noktalarını adsense’e feda etmek zorundasınız adsens’i yeni siteler kesinlikle kullanmasın çünkü hit az olacağından para kazanmanızda hiç yok denecek kadar az olacaktır.

Eğer bir siteyi adsense için açıyorsanız kesinlikle önce adsense de en çok hangi yazılar ve hangi blog türleri para kazandırıyor bunun analizini iyi yapmalısınız aksi takdirde istemiş olduğunuz verimi tam anlamı ile alamayacağınızı düşünüyorum.

Başka bir noktadan bahsetmek gerekirse para kazanmak için bir çok reklamı sitenize yerleştirerek adsense’in arada kaynanasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle gelirleriniz doğal olarak azalacaktır.

Başka bir durumdan bahsetmek gerekirse alt taraflarda ve dikkat çekmeyen yerlerde olan reklam türleri ancak kullanıcının gözüne çarparsa etki yaratabilir buda tahmin ettiğiniz gibi düşük bir ihtimal olmaktan kurtulamıyor.

Ayrıca reklam alanının daha fazla dikkat çekmesi için css tekniklerini kullanarak ilgi odağı haline getire bilirsiniz. Tabi ki fazla şekilde abartmadan çünkü abartılı bir tasarım hem sayfanızı kasar hemde kullanıcıyı sitenizden kesinlikle uzaklaştırır bu durumda sizi reklam gelirlerinden mahrum eder yani Kaş yaparken göz çıkartmış olursunuz.

Şöyle de bir durum var diyelim ki 10k ziyaretçiniz var bunlardan 100 kişiden 1 tanesi tıklarsa günde 100 tıklamaya sahip olursunuz her tıklamaya 0.25 alsanız günde 25 TL kazanmış olursunuz. Tabi 0.25 vermesi de düşük bir ihtimal.

Bu anlattıklarıma dikkat ederseniz belki adsense gelirleriniz arta bilir oda düşük bir ihtimal günümüz zamanında adsense ya çok fazla kazandırıyor yada tam tersine az kazandırıyor. Umarım adsense para kazanma makalem sizlere yol gösterir ve istediğiniz geliri zorlanmadan kazana bilirsiniz.

3 YORUMLAR

CEVAP VER