Artık özgün makalenin olmazsa olmaz olduğu bilinçli editörler, webmasterlar tarafından bilinmektedir. Fakat özgün makale yazmakta büyük bir emek ve zaman istemektedir. Hatta gelir elde etmek istiyorsanız tek kişi olarak çok zorlanacağınızı sizlere belirtmek isteriz. Web sitenizden gelir elde etmenin yöntemi Adsense ile olmaktadır.

Türkiye’de Adsense üzerinden sağlam bir hit yakalayamadığınız doğrultuda gelir minimum düzeyde olacaktır. Bu yüzden gözle görülür bir gelir elde etmek istiyorsanız, web sitenizin dili global olan İngilizce olmalıdır. Türkçe sitelerden de gelir elde edilebilir fakat aynı tıklama oranları ile İngilizce bir site daha fazla gelir getireceğini unutmayınız.

Özgün bir makale yazmanın sizlere çok zahmetli bir iş olduğunu yukarıda bahsetmiştik eğer makale yazmak istemiyorsanız makale spinleme yöntemini kullanarak özgün makalelere sahip olabilirsiniz. Bu anlattıklarımız doğrultusunda öncelikle web sitenizin hangi dil ile yazılacağına karar vermeniz gerekmektedir. Karar vermeniz dahilinde aşağıdaki adımları uygulayarak İngilizce veya Türkçe bir web sitesine sahip olabilir bu sitelerden gelir elde edebilirsiniz.

Makale Spinleme Nedir?

Spinleme işlemi kısaca makaleyi özgün bir hale getirmektir. Bu özgünlüğü sağlamak içinde spinner programlarını veya bu hizmeti Online olarak veren web sitelerini kullanabilirsiniz. Google üzerinden aratma yaparak bu sitelere ulaşabilirsiniz. Makalenizi spinledikten sonra yapmanız gereken bir diğer işlem özgünlüğünü kontrol etmenizdir. Her ne kadar özgürleştirici desek de her zaman kontrol etmeniz gerekmektedir. Bunun sebebi bazen kelimeleri çeviremeyip o cümleyi aynı şekilde yansıtmaktadır. Bu da 1 cümlede kopya olduğunu göstermektedir. Bunun haricinde sizden başkası aynı makaleyi spinlediyse makaleniz tamamen kopya olacaktır.

Adsense Uygulaması ile Para Kazanma

Bu işlemleri uygulayarak bir web sitesi oluşturduysanız gerekli olan tek şey aktif bir adsense hesabıdır. Eğer adsense hesabınız yoksa buraya tıklayarak nasıl alındığına dair bilgiler edinebilirsiniz.

Bu yöntem ile günde 30 ₺ + civarında para kazanan bloggerlar mevcut. Sizler de açmış olduğunuz web sitesine günde abartmadan 5-6 içerik girmeniz durumunda bu rakama ulaşabilirsiniz. 5 site açmanız dâhilinde günlük her birine 5’er tane makale atmanız 25 makale yapacaktır. Bu da en fazla 1 saatinizi alacak. Gelir hesaplaması yapmanız doğrultusunda;

  • A Sitesinin Günlük Geliri : 30 ₺
  • B Sitesinin Günlük Geliri : 30 ₺
  • C Sitesinin Günlük Geliri : 30 ₺
  • D Sitesinin Günlük Geliri : 30 ₺
  • E Sitesinin Günlük Geliri : 30 ₺
  • Toplam Günlük Geliriniz : 150 ₺’dir.

Bu rakam ortalama bir hesaplamadır ve aylığa vurduğumuz taktirde 150 ₺ x 30 Gün = 4 500 ₺ Yapmaktadır. Anlatmış olduğumuz yöntem ile günde maksimum 1 saatinizi ayırarak 4 500 ₺ gibi büyük bir rakam kazanabilirsiniz, tabi önce sizlere yukarıda bahsetmiş olduğumuz adsense başvurusu makalemizi detaylı bir şekilde incelemeniz gerekmektedir.

9 YORUMLAR

  1. düz mantık üzerinden gidersek basit bir hesapla doğru kabul edilebilir fakat google artık spamın önünü kesmiş durumda desek yeridir. Vermiş olduğunuz bilgiler kıymetli. Lakin adsense ile çalışmaya başlayacak ve kendisine düzenli bir gelir kapısı arayan arkadaşlar için kesinlikle micro niche siteler öneriyorum. hem her gün içerik girişi yapmak zorunda kalmazsınız hem de tık başına yüksek ücretler alırsınız. paylaşım için de teşekkürler.

CEVAP VER