Merhaba değerli okurlarım, sizlerle bugün ki makalemde web master arkadaşların olmazsa olmazı Ahrefs den bahsedeceğim. Biraz zorlanmış olsak da söylemekte yinede pes etmeden yola devam 🙂
Ahrefs Nedir?
Dünyada Backlink açısından en doğru sonuçlar sunan ve bir çok farklı puanlama mantığı içerisinde olan mükemmel bir analiz sistemidir. SEO çalışmalarında da her ne olur ise olsun en çok dikkat çeken unsur backlink unsurudur. özellikle bu durum rakip sitelerin analizinde olmaz ise olmazlardan birisi olan baclink analizi için dünyanın en çok tercih gören aracı Ahrefs isimli araçtır. normal şartlar içerisinde yıllık ve aylık olarak alabileceğiniz ücretli bir sistemdir. En güzel sonuçları elde edebilmeniz için ücretli hesap almanız sizler adına çok daha güzel sonuçlar almanızı sağlar.
Ahrefs Ne İşe Yarar?
ücretsiz olarak da analiz yapmanıza imkan sunan mükemmel bir araçtır anacak detayları daha iyi bir şekilde analiz edilmesi için ücretli üyelik sizin ve siteniz için daha iyi olacaktır. Bir çok farklı puanlama şekli ve analiz seçeneği ile web sitelerinin enine boyuna inceleme altına alan gelişmiş bir sistem. bir kaç özeliği şu şekildedir;
Url rank: Alınan url’ın Ahrefs’in 100 puan üzerinden vermiş olduğu bir puanlama dır. Ahrefs algoritmasında, 100 en yüksek puan olmakta,1 ile 100 arasında bir puan hesaplar. 0 ile 30 arası beğenilmeyen URL demektir, 31 ile 70 arası orta düzey ve 71 ile 100 arsıda en popüler olduğu anlamına geliyor.
Ahrefs Domain rank; Ahrefs’in domainimize 100 üzerinden vermiş olduğu puandır. Ahrefs algoritmasında, yine bu sitemde de 1 ile 100 arasında hesaplama yapılır. 0 ile 30 puan beğenilmeyen domain demektir, 31 ile 70 orta düzey, 71 ile 100 en popüler domain olduğunu belirler.
Backlink; Bütün link aldığı sitelerin sayfalarının sayısı anlamına gelir.
Referring Domanins; Bütün almış olduğunuz linklerin sayısı demektir. Google Plus, Twitter, Facebook gibi bölümlerde ana sayfanın linkin’in kaç defa paylaşıldığını, kaç kez beğenildiğini gösteren bölümdür.
Referring Pages; Bu kısım ise link almış olduğunuz sayfaların grafiksel olarak ayrıntılı bir şekilde yer almasıdır. Yıllık, aylık, günlük ve saatlik olarak bunları ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz.
Yeni ve eski backlinklerin listesini haritasal olarak görmenizde mümkün. Siteniz ile alakalı olan esas arama kelimelerini inceleme altına alabilirsiniz.Bu gibi bir çok özelliğe sahiptir.

2 YORUMLAR

  1. Merhabalar, ahrefs dillendirilen bir sistem ama ücretsiz olarak sorgulama yapıldığını bilmiyordum. Daha doğrusu ben ücretsiz sorgulama yapamadım. Emin misiniz bunun hala devam ettiğinden? Yani ücretsiz sorgulamadan…

CEVAP VER