Merhaba değerli okurlarım. Webmaster siteleri ve Google‘ da araştırma yaparken denk geldiği bloglar bir seo kapışması içerisinde olduğu kesin. anahtar kelimeleri üst sıralarda çıkarmak için adeta bir yarış içerisinde olmaktadır sitelerin hepsi. Bunu yapmaya çalışırken de Alexa değeri, Trustrank değeri, PageRank değeri ortaya konuluyor. Alexa sıralaması nasıl düşer onun için konuda bilgi vermek istedim.

 Alexa Toolbar Kurun: Kesinlikle tarayıcınıza Alexa Toolbar kurun ve yakın çevrenize tanıdıklarınıza da bu sistemi kurdurun ayrıca tanıdığınız kişilere sitenizin içinde 5 dakika falan gezinmelerini isteğin. Alexa Toolbar kurun bilgisayardan veya kullandığınız farklı tarayıcıdan sitenizi açın ve bira bekletin. Bu durum karşısında ise hem Google da hemde Alexa değerinizde ciddi oranda değişme ve gelişme görebilir siniz.
Alexa Widget Ekleyin: Bu sitem sayesinde sitenize gelen ziyaretçiler den Alexa haberdar olur ve bu durumu değerlendirip sitenizi sıralamaya tekrar koyuyor. Düşüş veya yükselişlerinden kolayca haberdar olabilirsiniz. Sitenize o gün kaç ziyaretçi girdi ise sitenizin durumunda sıralamanız ya düşüş gösterir yada artış gösterir.
Sosyal İmle Yapın: Google Plus, Facebook, Twitwe, Instigram bu gibi sosyal medya alanlarında yazmış olduğunuz makalelerin kısa yazı olarak bir kısmını tekrar yazıp paylaşarak altına link vermekte çok büyük bir fayda vardır. Tabi ki bu konularda Google yazınızı index edince yayınlamanız da daha iyi fayda sağlayacaktır. Bu gibi durumlarda takipçiler de çok önemli olduğunu hepimiz biliyoruz bu yüzdende takipçi sayınız en çok hangi sayfada çoksa o sayfada yayınlamanız da fayda vardır.
StumbleUpon Kullanın: Bu sistem diğer sistemlere göre daha önemlidir. Bu siteye üye olarak sitenizde yayınlamış olduğunuz bir yazıyı burada link olarak belli bir katagori içinde verince StumbleUpon üzerinde bulunan online olan ve sizin link olarak eklemiş olduğunuz kategoriyi sevmiş olduğu alanlara ekleyen kullanıcılara sunuyor ve bu sayada sitenize giriş çıkış çok oluyor. ancak bunu sık sık denemeyin bunu sık sık denediğinizde ve sürekli kullandığınızda siteniz suspend yeme ihtimali artar ve buda siteniz için tehlike yaratır. Sebebi is hit akışı olduğu için spam olarak algılanır ve ciddi bir oranda CPU kapsar ve sitenizi de kapsamasına neden olabilir. Bu konularda çokça dikkat etmeniz gerekir ve her şeyin çoğu zarar olduğunu da unutmayınız. (azı kar çoğu zarar.)

2 YORUMLAR

CEVAP VER