4 Takım ile tarihte bir ilk gösteren Avrupa liginin en pahalı 50’si açıklandı. Türkiye’de 15 kişinin yer aldığı listede. Fenerbahçe basketbolda 8 isimle yer aldı.

Futbol’da tamamen bir yenilik geçiren Fenerbahçe şuanda avrupanın en iyi 15 basketbol oyuncusunu kadrosunda bulunduruyor.  Türkiye’de oynayan en pahalı basketbol oyuncusu  Efes’de oyayan kendisini kanıtlamış olan  pivot, Nenad Kristic ve hemen arkasından takip eden en pahalı oyuncu ise, Fenerbahçe’nin uzun zamanlı oyuncusu Vesely’di.

En çok kazanan Fenerbahçeli genç oyuncu: Bogdanovic

Yapılan istatistikler sonucunda Sarı-Lacivertliler ile CSKA Moskova kadrosunda bulunan 8 oyuncusu ile lider olarak yer almayı başardılar. Yani Fenerbahçe, Avrupa ligi’nin en değerli 8 oyuncusunu Fenerbahçe’nin kadrosunda yer alınıyor.  Yapılan 50 ismin bulunduğu liste lemeler de. Anadolu Efes 4 isim ile 50 kişilik listede, Darüşşafaka ‘da 3 kişilik ismi ile yer almayı başardı. Kanarya yeni transfer ettiği Udoh, Dixon, Sloukas, Antic ve Datome yer alan 50 kişilik liste leme de yer aldılar. En geç oyuncu Bogdanovic 50 kişilik listelemede 31. Sıralamada yer aldı.

Türk takımlarımızın yapmış oldukları bu transferler il başarılı olmalarını temenni ediyorum Fenerbahçe bu sezon hem futbolda hem de diğer spor dallarında büyük geliştirme göstermiştir.  Henüz oyuncular birbirlerini çözemedikleri için istenilen performansı gösterememişlerdir. Herkesin umutlu olduğu bu kadro yapısı ile Fenerbahçe’nin Avrupa Liginde başarısının yüksek seviyelerde olarak ülkemize puan katması gerektiğini düşünüyoruz.

CEVAP VER