Basit İçerikler Yazarak Bloğunuza Faydalı Olamazsınız,

Blog nasıl yazılır? Bir blogger yazıları ile kendisinin ön planda olduğunu belirtmesi gerekir. Yazdığı yazılar sürekli yeni olması gerekir ve biz buna gerekli özeni göstermeye çalışırız. Web sitemizin atar damarı olarak yazdığımız yeni yazıları örnek gösterebiliriz. Bir insanın atar damarı atmaz ise nasıl ki yaşamını yitirirse web sitemizin de içeriği kesilirse veya uygun olmaz ise bloğumuz yaşamını yitirir. Hayatta tutmak için mutlaka içeriğimizin sağlam ve özgün olarak girmeliyiz. Bunların yanı sıra bir insan nasıl beslenmez ise veya aşırı beslenirse kötü sonuçlar ortaya çıkabileceği gibi blog adresimizde de kötü sonuçlar ortaya çıkabilir. Her içeriği ve çalışmayı kararında yapılması gerekmektedir.

Basit şekli ile yazdığımız içeriklerin sıradanlığı kontrol edilmeli ve kullanıcı faydası için ne kadar değerli olduğu göz önüne alınmalı.

Basit bir içerik girmek herkesin kolay bir şekilde yapacağı iştir. Şahsınıza özgün örnek içermeyen, sade bir anlatış ve ruh katılmayarak yazılan her içerik sıradan olarak giriş yapılmış bir içerik olarak algılanır. Web sitenize girmiş olduğunuz yazıları sıradan yazılardan 5 adet yazmış olsanız bile kendinizin yazmış olduğu ve özgünlük ile birlikte 1 adet yazının bile tutmasını beklememelisiniz. Bu konun altında yatan sır ise blogger olarak şahsi yeteneğimizi konuşturmamızdır.

Hedef belirlemiş olduğunuz konunuz her ne olursa olsun özgün, ilgi çekici ve kullanıcı odaklı olduğu zaman başarılı bir blogger olmuşsunuz demektir. Bu istikrar ile ilerleyerek ve sabır ederek web dünyasında popüler yazar olabilirsiniz. Bu popülerliği gelire çevirebilir maddiyata dönüştürebilirsiniz. Tamda hedef noktanızdan söz ettim değil mi? Aslında gelir elde etmeden önce popüler olmalısınız. Popülerlik çevrenizin olması demektir ve bunu kullanarak amacınıza doğru hızla ilerlemeniz demektir. Eğer hedef tahtanız bu anlattıklarım ise beklentiniz girmiş olduğunuz içeriklerin niteliği hakkında tartışmaz ve tereddüt yaşamazsınız.

Hala blog nasıl yazılır  diye düşünüyorsanız, biraz zamanınızı ayırarak bloggerların yazmış olduğu içerik girme konusunda bir bloglama deneyin. Büyük bir ihtimali göz önüne alarak daha önceden tecrübeye sahip olduğunuz, bilgilerinizi ve görsellerden bahsetmeye çalışacaksınız.  Böyle bir durumda size rakip olan birden çok web sitesinde / blog sayfasında olacağını Vikipedi ve benzeri özgün ansiklopedilerde bulunan bilgiler ile eş değerde olduğunu aklınıza getirmeniz gerekmektedir.

Kullanıcının genel olarak okumuş olduğu ve hatta okumaktan sıkıldığı konular herkes tarafından bilinir, bu durum size + puan yerine tam tersine – puan kazandırır. Çünkü yazmış olduğunuz bu içerikleri kullanıcılara sunmak onlara bir fayda sağlamaz. Eğer siz müşteriye fayda sağlamazsanız o kişi sizin müşteriniz olur mu? Doğal olarak ne o nede siz bu durumdan fayda çıkaramazsınız. Bu mantık ile ilerleyebilirsiniz.

İçeriklerinizi yayına sunmadan önce birkaç defa analizini yapmalısınız ve belirlemiş olduğunuz yazıları farklı biçime sokarak yayınlama cesaretinde bulunmalısınız. Belki istemiş olduğunuz konuyu başarıyla anlatma yeteneğini göstermiş olmaya bilirsiniz fakat kullanıcı sizin özgün olmaya gayret gösterdiğinizi anlayacaktır. Bu şekilde ilerlerseniz eğer başarı size hiçbir zaman uzak olmayacaktır.

Okuyucu, yazmış olduğunuz yazıları ve bloğunuzu hafife almamalı ve sizde kullanıcının yazılarınızı anlamasını basite almayın. Siz kendinizi sürekli geliştirmek isterseniz ve bu konuda açık olursanız kullanıcılar size mutlaka destek olacaklar ve hedefinize ulaşacaksınız. Bu durum blog dünyasında ki en önemli konudur. Kullanıcı ile aranızdaki bağ ne kadar sağlam olursa sizin de kaliteniz o kadar artacaktır. Siz kullanıcıya ne kadar değer kazandırırsanız karşılığınıda o kadar alırsınız ve blog yazmadan önce mutlaka araştırmanız gereken konu “Blog nasıl yazılır?” olmalıdır. Bilgi ve birikimler ile okuyucuların karşısına çıkmak sizler için büyük avantaj sağlayacaktır.

CEVAP VER