Blog tanıtımı yaparak yükseltmek istiyorsanız size şuana kadar olan tecrübemden bahsetmek istiyorum. Bu yazıyı yazarken henüz sitemiz 1 aylık durumda yeni doğmuş bir bebek gibi evet böyle düşünebilirsiniz. Bloğunuzu beslemeli ve onu büyütmelisiniz ardından çevre yapıp onu en yüksek mevkilere getirmelisiniz. Bir bebek içinde her anne baba bunu ister değil mi?

Blog açmaya karar verdiniz ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız öncelikle içerisini doldurmalısınız içi boş bir site için ne kadar tanıtım yapılırsa yapılsın bir şey ifade etmeyecektir. Bloğun tanıtımı yapmalmadan önce içeriğini mutlaka özgün tutmalısınız. Bunu en az 1 ay kadar güncel ve düzenli olarak girişlerini yaptıktan sonra tanıtımlara başlayabilirsiniz. Eğer bir bütçeniz yoksa yoğun bir çalışma ile bloğunuzun tanıtımını yapabilirsiniz.

  1. Öncelikle bir araştırmaya koyulmalısınız.
  2. Bu araştırmalara anahtar kelime analizi ile başlayabilirsiniz.
  3. Çıkartmış olduğunuz anahtar kelimeler ile rakip bloglarınızı belirleyin.
  4. Ardından bu rakip bloglara arasından kaliteli olan kendinize rakip gördüklerinizi belirleyin ve bir liste yapın.
  5. Link ile birlikte yorum yapılan siteleri ayırın ve diğer rakiplerinizi silin.

Bu 5 maddeyi uyguladıktan sonra düzenli olarak günde 3 tane sitelere yorum yaparak tanıtım yapacağınız bloğun linkini girin ve yeni bir liste yaparak yorum atmış olduğunuz konuların linkini liste yapın. Ardından birkaç gün sonra verdiğiniz linkleri inceleyin linkinizi kaldıran siteler mutlaka olacaktır. Onları da listeden silin bu sayede elinizde temiz bir liste olmuş olacak.

Linklemeleri yaparken özgün içerik girmeyi kesinlikle ihmal etmiyorsunuz. Yapmış olduğunuz listede girmiş olduğunuz tüm içeriklerin linklerini o sitelere atarak her konu için backlink elde etmiş oluyorsunuz.

Bunun haricinde blogların tanıtımı için mutlaka Vikipedi de bir tartışma konusu açarak backlink elde etmeniz çünkü en önemli kaynaklardan biriside Vikipedi’dir. Eğer biraz araştırmayı seviyorsanız zaten viki backlink diye duymuşusunuzdur.

Bunun haricinde rakip sitelerden dofollow link almak sizin için büyük katkılar sağlayacaktır. Forumlardan uygun fiyata backlink bulabilir bu sayede yükseliş sağlayabilirsiniz. Tanıtımın en önemli temeli sürekli güncelliktir yani siteyi besleyeceksiniz içerikler gireceksiniz. Unutmayın ki iç çalışma yapmadan dış çalışma yapmak hiç bir şey ifade etmez.

Bu anlattıklarımı geniş zamana bölmeyi kesinle unutmamalısınız çünkü birden bire atmak spam’a yol açar faydasını değil zararını görürsünüz

Blog tanıtımı için bir diğer konu ise linkwell yapısı oluşturmak bunu mutlaka yapmalısınız. Nasıl oluşturulacağı hakkında bilginiz yoksa “linkwell nasıl oluşturulur?” konumuzdan öğrenebilirsiniz. Temel olarak bunları yaparsanız ve bunları yaparken de özgün içerik girmeyi ihmal etmezseniz başarıya adım adım yaklaşmış olacaksınız.

Kaliteli işler başarmak için yoğun bir çalışmak gerekmektedir. Eğer bu anlattıklarıma vakit ayırıp bloğunuzun tanıtımını yaparsanız emin olun arama motorlarında gözle görülür bir yükseliş yaşayacaksınız ve bu sizin için büyük bir referans oluşturacaktır.

CEVAP VER