Bir blog yazarı, 10 blog yazarıyım diye geçinen kişilere eşittir. Aslında ben kendime de blog yazarı diyemiyorum neden biliyor musunuz? Artık her şey aynı tüm konular tüm sıkıntılar bunu farklı yorumla anlatan insanlar.

Artık yazmıyorum! Yanlış anlaşılmasın blog yazarlığını bırakıyorum demedim. Burada anlatmak istediğim içerik yoğunluğundan bahsetmekti. Yani bir içerik sadece bizim bloğumuzda olacak ve başka bir eşi birçok blog da bulunmayacak. Sizlerin de istemiş olduğu aslında bu değil mi? Yani bir konunun birçok yerde bulunması artık anlamsız geliyor. O yüzden yukarıda on kişiye bedeldir diye bir söz söyleme gereğinde bulundum. Burada yanlış anlaşılma olmasın kişiliğe bir laf etmedim benim lafım sürekli aynı konuları tekrarlayan bloggerlar içindi.

Takip edilmeye değer bazı siteler vardır bu siteler şahsına özgün içerik barındırmaktadır. İncelemelerime göre daha yoğun talep gören siteler bu özgün kendi şahsına ve tavrına göre yazan siteler olmuştur. Bu anlattıklarıma dayanarak uygun görürseniz sizlere bazı tavsiyelerde bulunmak istiyorum. Öncelikle yeni açanlardan başlamak istiyorum.

Yeni yazarlar genel olarak taklitçi olurlar çünkü tecrübesiz oldukları için ne yapacaklarını bilemezler tabi belirli bir plan ve proje ile açılmış blogları bu listeden ayırt ediyorum. Yapmanız gereken kendinize has bir konu bulmanız ve o konu hakkında ilerlemeniz. Yani internet üzerinde bulunan konular hakkında yazmayın yeni şeyler üretin yenilikçi olun insanlar artık yeni bilgiler görmek istiyorlar. Eğer siz bu yeniliği sağlayabiliyorsanız sitenize ziyaretçi çekebilirsiniz. Fakat sürekli aynı konular hakkında yazarsanız bu size başarıyı getirmeyecektir.

Şimdi gelelim şuan ki yani ben gibi yazan bloggerlara aslında burada kendime de seslenmek istiyorum çünkü bende bu söylediğim şeyi yapmıyordum. Ta ki bu zamana kadar… Özgünlükten bahsetmek istiyorum sizlere özgünlük bir yazıyı alıp çevirerek eş anlamlıları kullanıp site üzerinde yayınlamak değildir. Gerçekten özgün olmak istiyorsanız kendiniz yaratıcı olmalısınız.

Yaratıcı olduğunuz zaman takipçileriniz artacak bu artma sonucunda kazanacağınız takipçiler sayesinde bloğunuz doğal olarak hit alacak. Zaten her blogger’ın istemiş olduğu konu bul değil midir? Hit. Evet hit çünkü bu noktayı yakaladığınız zaman olay tamamen bitmiş demektir. Elde etmiş olduğunuz bu başarı sonucunda rakiplerinizi alt edebilirsiniz J

 

1 YORUM

CEVAP VER