Şirketinizin faaliyet gösterdiği konular arama motoruna yazıldığında kaçıncı sırada çıkıyorsunuz? Ya da bir internet siteniz / blogunuz varsa sizi arayanlar nasıl bulabilir hiç düşündünüz mü? İnsanların size ulaşabilmesi aslında biraz da sizin elinizdedir. Zira günümüzde ilerlemiş arama motoru optimizasyonu seçenekleri bulunmakla beraber bu konuda çalışan seo uzmanlarının sayısı da oldukça artmıştır.
Günümüzde interneti herkes kullanabilmektedir. Cevabı aranan soru ise nasıl daha fazla insana ulaşılabileceğidir. Dünyada internet kullana insanların tamamına yakını aradıkları konuyla ilgili gördükleri anahtar kelimeler arama motoruna girerek çeşitli sayfalara ulaşmaktadır. Aranılan sayfalar kullanıcının önüne belli bir sırada çıkmaktadır. Çoğumuzun başına geldiği gibi aradığımız sonuca ilişkin birçok boş sonuca rastlarız. İşte bu gibi yöntemlerle üst sıraya çıkmış sayfalarda dürüst olmayan seo black hat seo yöntemlerini görebilirsiniz. Twitter, facebook gibisosyal paylaşım ağlarında görülen fake takipçi uygulamaları da dolaylı olarak bu yöntemi işaret eder.
Eğer sağlıklı bir arama motoru optimizasyonu gerçekleştirmek istiyorsanız kullanacağınız yöntemler hile içermemelidir. Zira bu hileler kısa zamanda Google tarafından fark edilebilecektir. Bu takdirde sayfanız yasaklı siteler listesine gireceğinden tüm emekleriniz çöp olacaktır. İnternet sitelerini aramanın ön sayfalarına taşımak için içeriği orijinal alıntı içermeyen bilgiden oluşturmalı güncelleştirmeleri düzenli yapmalısınız. Takipçileriniz gerçek kişiler olmalı sitenizde uzun süre vakit geçirmelidirler yorum yapmalı beğeni ve paylaşımlarda bulunmalıdırlar. Aktif siteler her zaman üst sıralara yerleşirler.
Site içeriği ile bağlantılı anahtar kelimeler URL olarak alınmalı siteye konulacak anahtar kelime linklerinin içerisine de yazılmalıdır. Siteye eklenecek bir sitemap sizi çok ön sıralara taşıyacaktır. Seo yöntemleri her yıl gelişen yazılımlara göre değişmektedir. Ancak bu temel adımlar her zaman geçerliliği olan kabul edilmiş seo yöntemleridir. Seo yöntemlerinin faydalarına değinecek olursak çok kişiye ulaşabilmek sattığınız ürünün geniş kitlelere yayılması her firma için mükemmel bir avantajdır. İnternet kullanımı ile dünya globalleşmiş ülkeler hatta kıtalar arasındaki sınırlar bile kalkmıştır. Dünyanın öteki ucundan kendinize arkadaşlar bulmanız nasıl mümkünse Türkiye’ den Chicago’ya ihracat yapabilmek de aynı şekilde mümkündür.
Seo yöntemlerinin size en büyük faydası fark edilmeniz olacaktır. Rakiplerinizi benzerlerinizi bir tıkla geçmek karşınızdakinin ilk ulaşacağı sonuç olmak ilk attığını vurmak gibidir. Dolayısıyla internetin gerçek anlamda meyvesini yemek isteyen herkes seo yöntemlerinden haberdar olmalı yararlanmalıdır. Kişisel olarak da olsa sayfanızın ilk sıralarda çıkması öz güven manevi tatmin sağlamak amacıyla oldukça önem arz etmektedir. Bu sayede de daha fazla takipçiniz olacaktır.

1 YORUM

CEVAP VER