Deep web, internet üzerinde efsane haline gelen bu tarayıcıya ulaşanlar kendilerine hacker sanıyorlar evet ama sizce bu doğru bir şey mi? Yasal olmayan bu sitelere ulaşmak istemeniz sizin için olumsuz etkiler yaratabilir.

Burada size biraz tor browser adlı tarayıcıdan söz etmek istiyorum. Onion uzantılı deep web için kullanılan bu domainler yasal olmayan illegal şeyler içeriyor. Bu illegal şeyler, sahte paralar, kiralık katiller, silahlar, uyuşturucular gibi normal şartlarda ulaşılmayacak konulara bu browser ile ulaşılabilme imkanı sağlanıyor.

Bu sitelere ulaşmak normal Google üzerinden arama yaparak ulaşılamıyor. Yani siz tor browser’a ulaşıp indirdikten sonra açıp Google.com yazarak siteye giriş yapamıyorsunuz. Bazı sitelerde bu linkler dağıtılıyor fakat ben burada vermeyeceğim çünkü başınızın belaya girmesini istemem eğer gerçekten korunabiliyorsanız zaten bu makaleyi okumuyorsunuz demektir. Okuyorsanız da büyük ihtimalle ya meraktan yada yeni başlamaya karar vermiş bulunmaktasınız.

Deep web illegal olduğu için doğal olarak girilmesi yasaktır ve internetin 3. Katmanıdır. Araştırmalarıma göre interneti 7 katmana ayırmışlar ve 3. Katman olarak derin interneti ön görmüşler. Diğer katmanlar ise ulaşılması daha güç ve hayal gücünün yetemeyeceği katmanlardır. Dünyada henüz 5. Katmana kadar erişilebildi. 6. ve 7. Katmanlara henüz erişebilen olmadı erişilmesi halinde zaten yapabileceği sınırsız şeyleri ben hayal edemiyorum.

Herkes ister değil mi? İnternetin 7. Katmanına ulaşmak istediğini düşünün bir, tüm siteler sizin emrinizde içerisine giremeyeceğiniz site yok buna Google bile dâhil belki ben daha farklı düşünüyorum. Öyle biri o donanımlara sahipken daha farklı konular düşünebilir daha büyük oynayabilir. Sizlere bir soru soruyorum ele geçirme şansınız olsa bu donanımlar beyninize yüklü olsa ilk hangi siteden başlardınız. Bence çoğunuz Google, Facebook, Twitter gibi ünlü markalardan söz edeceksiniz.

Ben olsam mı? Ben ise… Ben zaten yapabiliyorum 🙂 Bu işin esprisi ben olsam tabi ki o meşhur algoritmayı çökertir tüm sıralamaları değiştirir. Google üzerinde tam bir kaos yaratırdım ve bu işi ticarete dökmezdim zevk işi bence.

Konudan ayrıldık biliyorum ama internet üzerine baktığımız zaman sürekli aynı konuları yer alıyor ve eminim ki bu konuları okumaktan kesinlikle sıkıldığınızı tahmin ediyorum. Yazıyı birazda hayal gücünüzü kullanarak okumanızı istemiş olduğum için bu şekilde anlatmak istedim.

Eğer bu işe yeni başlamak istiyorsanız herkesin yaptığı gibi bende tavsiye etmiyorum ve gerçekten bu sitelere ulaşmak hiç kolay değil ve bulaşırsanız da kendinizi alamıyorsunuz. Ayrıca sıkılan biri iseniz ve internette çok az kaynak bulunduğu için bu sitelere ulaşmak için boşuna vaktinizi harcamayın. Bu işlerle uğraşmak yerine bence gidin bir blog açın ve makale yazmaya başlayın en azından en kötü size bir getirisi olur. Uğraşmış olduğunuz deep web üzerinde yapamadıklarınız size hiçbir şey katmaz yapsanız bile büyük risk altında olacağınız için legal olan bu bloglarlar açarak reklamlar üzerinde güzel gelirler elde edebilirsiniz.

İlla blog açacağım diye bir şey de yok deep web üzerinden bir işlem yapmayın da gidin forumlarda takılın makaleler yazın satın bu sizin için hem legal hem de helalinden bir gelir olacaktır.

PAYLAŞ
Önceki İçerikGOOGLE NEWS
Sonraki İçerikFooter Link

CEVAP VER