İnternet sitesi sahibi olmak ve bu sitenizi yayın hayatına sürmekle işiniz bitmiş değil tam aksine başlamış oluyor. Eğer sitenizin dönem içerisinde tüm basamakları birer birer çıkmasını ve marka olma yolunda ilerlemesini istiyorsanız siteniz ile ilgili tüm gerekli çalışmaları eksiksiz bir şekilde yerine getirmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

İnsanların internet üzerinde arama motorlarını kullanarak istediği her bilgiye ulaştığını varsayarsak yapmanız gereken işin ne olduğu cevabı da kendiliğinden ortaya çıkmaktadır. Evet, bir site olarak amacınız arama motorusayfalarında üst sıralarda çıkmak olacaktır. Bunun için ise sistemli ve düzenli bir takım çalışmaların yapılması gerektiği esastır. İşte sitenizi her alanda yukarılara taşıyacak olan bu çalışmaların adına seo denmektedir. Sitenizin baştan aşağıya her yönü ile arama sistemleri kriterlerine uyması ve bunların eksiksiz bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Bakıldığında bir web sayfasının kalıcı başarıları için bu çalışmalar can simidi niteliğindedir. Çünkü binlerce rakibinizin önüne geçmek daha çok ziyaretçi çekmek kolay bir iş değildir. Tüm bunlar göz önüne alındığında neden ben az ziyaretçi alıyorum sorusuna da cevap bulduğunuzu düşünüyoruz. Sitenizin bu sistemlerde zirvede olmasını istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden seo konusunda gereken adımları artmalısınız. Çünkü bu süreç orta ve uzun süreli bir çalışmadır. Planlarınızı ertelememeniz sizin için olumsuz bir sonucu da beraberinde getirebilir. Bu sebeple hiç vakit kaybetmeden hemen bu konuda size yardımcı olacak kişi ya da şirketler ile temasa geçmelisiniz. Peki, bu arama optimizasyonlarında üst sıralarda çıkmanız için genel olarak baz alınan kriterler hangileridir? Bu konuda da siz değerli okurlarımıza bilgi vermeye çalışalım.

Seo sitenizin şuan ki durumunu inceler ve yapılması gereken çalışmaları analiz eder. Sitenizin tasarımı sayfa içerisindeki yerleşim kullanılan kategori ve sayfaların hatasız olması anahtar kelimelerin tespit edilip edilmediği dmoz kaydının olup olmadığı site içeriğinde paylaşılan her bilginin özgün olup olmadığı site için yapılmış backlink çalışmaları ve daha pek çok işlem değerlendirilip doğru bir şekilde uygulanmalıdır. Başarılı bir site sahibi olmak için sabretmeniz gerektiği de bir gerçektir. Çünkü siteniz 1- 2 ay gibi bir sürede toparlanacak ve meyvelerini o zaman vermeye başlayacaktır. Tüm bunları göz önünde bulundurduğunuz ve uzun vade de en çok ziyaret edilen bir site olduğunuz yayın hayatı temenni ediyoruz. Siz de seo ile hemen tanışın başarı kapılarını ardına kadar açın.

 

CEVAP VER