Firefox, dünyanın en iyi tarayıcılarından bir tanesi olarak kullanılmakta olan tarayıcılardan bir tanesidir. Mozilla vakfı tarafından üretilen ve geliştirilen Firefox, içerisinde barındırdığı eklentiler ve temaları ile ünlü olan bir tarayıcı. Eğer seo ile alakalı iseniz Firefox’un seo eklentilerinden de faydalanmayı düşünebilirsiniz.

İşte Firefoxun seo eklentileri

Seo for Firefox
Önemli bir seo eklentisi olarak göze çarpmaktadır. Siz aramalar yaparken önemli ölçümleri otomatik olarak yapar ve değerleri yükler. Bu eklenti ile domain yaşıi PageRang, Backlink sayısı gibi pek çok istatistik bilgisi görüntülenebilir. Seo for Firefox eklentisi, gezindiğiniz sayfa hakkında çeşitli detaylar veren SEO X-Ray olarak adlandırılan bir özellik içerir. Bu özellik sayesinde bir sayfa için giren ve çıkan linkleri, meta description ve meta title’ları rahatlıkla görebilirsiniz.

Search Status
Bu eklentinin özelliği ihtiyaç olduğu taktirde toolbar olarak kullanılabilmesidir. Bir çok faydalı seo aracına bu eklenti üzerinden ulaşabilirsiniz. Whois bilgisi gösterme anahtar kelime yoğunlukları ve Robots.txt gibi bir çok özellikleri bu eklenti ile görüntüleyebilmeniz mümkündür.

Rank Checker
Hızlı bir şekilde erişebileceğiniz bir araçtır. Sıralamaları sorgulayabileceğiniz araçlar arasında en rahat kullanılanlardan bir tanesi olarak gösterilen bu araç sizin için son derece faydalı ve sürekli olarak başvurabileceğiniz özellikleri bünyesinde barındırmaktadır.

Seo Quake
Seo for Firefox eklentisinin aha gelişmiş versiyonu diyebiliriz. Aynı verileri göstermesinin yanında gezindiğiniz sayfaların da istatistik bilgilersizi size gösterir. İki eklentiyi de aynı anda kullanabilirsiniz ancak biz Seo For Firefox eklentisini tavsiye ediyoruz.

User Agent Switcher
Bu eklentinin en fazla kullanılan özelliği ihtiyaç duyulduğu zamanlarda User Agent olarak Google örümceklerini yakalayabilmesidir. Meta Description gibi bir çok açıklamaları bu eklenti ile görmenize olanak vardır. Google botlarının gördüğü tüm metaları ve özellikleri aynen onlar gibi görebilirsiniz.

CEVAP VER