Dünya devi olan Google ayda 4000 TL ücret ile iş imkânı sunuyor. Geride bıraktığımız günlerde Google Street View uygulamasını Türkiye çapında da aktif duruma getirdi. Günümüz zamanında hala Türkiye’deki sokak görünümleri ile ilgili resimler, Google aracılığı ile kayıt altına alınmakta. Arabalar, bisikletler, golf araçları, motosikletler, robot kameralar gibi bir çok farklı görüntü toplama sistemleri ile, elde edilen datalar ilgili güzergahlara yerleştiriliyor. Bu konuda sıkıntısı olmayan Google, yayaların kullanmış oldukları ara sokaklar veya işlek durumda olmayan bazı caddeler hafızasında bulunmamaktadır.

Bazı durumlarda ise sokaklara araç girişi sağlanmıyor ve doğal olarak yaya girişi ile çekim yapılması gerekiyor. Yaya olarak belirtilen adrese giriş yapıp, Google’ın istemiş olduğu görüntüleri elde edebilecek kişiler aylık 4000 TL ücret alacağı, Google’ın bizzat kendisi tarafından belirtildi. Bu iş için günlük 8 saatinizi ayırarak, belirlenen güzergah üzerinde, 18 kg ağırlığına sahip olan bu dev teknoloji ile çalışacak kişileri aradığını duyurdu.

Google’ın vermiş olduğu bu ücret ne kadar cazip gelse de 8 saat süre boyunca bu cihaz ile dolaşmak, yorucu olacaktır. Gezip dolaşmayı sevenler için ideal bir fırsat olan bu iş imkânını kaçırmamanızı öneririm. Çünkü hem sevmiş olduğunuz işi yapmış olacaksınız hem de ayda 4000 TL ye sahip olacaksınız.

  • Eğer iş hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak isterseniz Google’ın kendi duyurmuş olduğu makaleyi inceleyebilirsiniz. Google Street View Bilgi
  • Bu iş tam bana göre diyorsanız adreste bulunan formu eksiksiz doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz Street View Başvurusu

Street View Kamerası

Bu kamera gezgin kamerası olarak da geçmektedir. Dünya üzerinde araçlar ile erişilemeyen yerlere ulaşarak daha fazla veriyi Street View üzerinde barındırmasını sağlıyor. Sırt çantası mantığı ile yapılan bu kamera sistemi üst kısmında barındırmış olduğu mercekler ile görüntü alınması sağlanabiliyor. Sırt kısımda olması sebebi ile taşınabilirliği rahat oluyor ve bu rahatlık ile araçların ulaşamayacağı en uç noktalara yaya olarak ulaşma imkânını bize sunuyor. Google bu kamera sistemiyle Arizona’nın ulaşılması güç engebeli arazisini ilk olarak datalarına eklemiş bulunmaktadır.

CEVAP VER