Hızlı index neden önemlidir? Blog kullanan kişilerin en büyük sorunlarından bir tanesi de yazılan makalelerin başkaları tarafından kopyalanmasıdır. Makalelerin ele geçirilmemesi için google bu makaleyi hızlıca indexlemesi gerekmektedir. İndexlemediği takdirde makalenin çalınma durumu ve emeğin boşa gitme olasılığı da oldukça yüksektir. Bu yüzden de biz site sahipleri için google index hızının artması blog kullanıcıları için oldukça önem taşımaktadır.
Sayfalarımı google neden geç indexliyor? Bu soruya değinecek olur isek bunun başlıca sebebi, web sayfanızın güncellik ve özgünlük durumudur. Eğer web sayfanıza uzun aralıklı içerikler giriyor iseniz buda sayfanızın geç indexlenmesine sebep oluyordur. Bildiğimiz gibi google sık kullanılan ve içeriği özgün olan sayfalara daha çok değer verir . Bu sayfalarda önemli ve işe yarayacak bilgiler olduğunu düşünerek botları siteye daha sıklıkla yollamaya başlar ve indexlemede hızlı bir şekilde olur.
Sayfamın anında indexlenmesini istiyorum ?
Google’ın web sayfanızı indexlemesi için beklemek istemiyor iseniz veya zaman sıkıntısı çekiyor iseniz web sayfanızı anında Google’a indexlemenin yolu da mevcuttur. Google webmaster araçlarına girerek oturum açmanız gerekecek ve daha sonra araçlar kısmın dan google gibi getir seçeneğine girin. İndexlemek istediğiniz makalenin linkini yazıp google gibi getir linkine tıklayınız. Daha sonrada dizine gönder seçeneğini kullanarak sayfanızı google’a ekleyin daha sonradan arama sonuçlarına baktığınız zaman bir kaç dakika içerisinde sayfanızı google tarafın dan indexlendiğini göreceksiniz.
Özgün yazının index hızında ki önemi: İndex hızı için sürekli olarak dile getirilen bir maddeyi tekrar hatırlatmak istiyorum. Özgünlük içerik barındıran web sayfaları arama motorları tarafından daha fazla dikkate alınır ve indexleme hızı zamanla artmaktadır. Bu nedenle de yazılarınızın özgünlük durumu yüksek seviyelerde olur ise siteniz daha çabuk indexlenir. Günümüzde çoğu kişi yukarıda belirteyim google gibi getir seçeneğini kullanarak indexlerini alıyor. Bu durum gayet doğal bir yöntem gibi görünse de be şahsen indexleme işlemlerini Googlenin yapmasını daha sağlıklı buluyorum. Eğer google kendi yapar ise index si sizde bu durum da web sayfanıza google’nin verdiği değeri ve bir şeyler başarıp başaramadığınızı anlaya bilirsiniz. Özgünlük ve doğallık her zaman daha iyi ve verimlidir.

CEVAP VER