Web dünyasında sitelerin işleyişi ve genel yapılandırmaları hakkında araştırma yapan pek çok kişinin karşısına çıkan seo ve seo uyumlu terimi kimilerinin kafasını karıştırmakla birlikte seo uyumlu denirken tam olarak ne denmek istenildiği de soru işaretleri ortaya çıkartmaktadır. Bu konuda öncelikli olarak seo’ya değinmek gerekir. Pek çok site sahibinin bildiği bir kelime olan seo search engine optimization kelimelerinin kısaltılmışı olarak baş harflerini ifade edecek şekilde oluşur.

Türkçe anlamı olarak arama motorlarına uyumluluk olarak çevirebildiğimiz seo web sitesine arama motorları üzerinden ziyaretçi çekmek isteyen tüm web site sahipleri için son derece gerekli ve önemli yapılandırmaları kapsar. Bu yapılandırmalar gerek sitenin iç düzeninde gerekse de temasında uygulandırılır. Böylece site arama motorlarının sistemi için çok daha uygun bir hale getirilerek arama sonuçlarında yükselmesi sağlanır. Bu nedenleseo ve tekniklerinin önemi büyüktür ve web sitesi dünyasına adım atmış olan her webmaster’ın ilgilendiği bir konudur.

Tüm bu ön bilgiler göz önünde bulundurulduğu takdirde seo uyumlu şeklinde kast edilen şeyin arama motorlarınca tam uyumlu olduğunun kast edildiği bilinmelidir. Bunun için en güzel örnekleri çeşitli yazılar ve içerikler için görebilirsiniz. Çoğu kes seo uyumlu makale olarak nitelendirilen bazı makalelerin normal diğer makalelerden farkı arama motorlarının sistemi için uygun bir içerik ve yapıya sahip olmasıdır.

Sadece makaleler değil. Seo uyumlu anahtar kelimeler ve başlıklar da olabildiği gibi sitenin kullandığı tema bile seo da uyumluluk kapsamında ele alınabilmektedir. Burada esas mesele sitenin genelinin arama motorları ve ziyaretçiler için en uygun hale getirilmesidir. Bu çalışmalar sonucunda seo uyumlu bir site ortaya çıkar ve bu site arama sonuçlarında yükseklere ve ilk sayfalara çıkacağı için arama motorları üzerinden gelen normal ziyaretçi sayısını da katlamış olacaktır.

Bu ziyaretçileri kalıcı birer takipçiye dönüştürebilmekte yine o sitenin kullanım kolaylığı teması ve de en önemlisi içeriği ile alakalıdır. Hem içerik hem de link dizaynı bakımından kullanıcılara fayda sağlayan web siteleri seo uyumlu olarak ifade edilebilir.

 

CEVAP VER