Değerli okurlarım bugün makalemde hit nedir faydaları ve yararları nelerdir bunlardan bahsetmek istedim.
Hit nedir: Hit kısaca ziyaretçi demektir. Siteniz ziyaret eden kişiler hit denir. Hitin webmasterler tarafından konulmuş türleri de vardır. İlki organik.hit bunun anlamı ise sitenizde bulunan makalelere arama motoru, sosyal paylaşım siteleri veya reklamlarınız la gelmiş olan ziyaretçilere denir. bu durumda sizin müdahaleniz olmadan makalenize ve sitenize kendiliğinden gelen ziyaretçilerdir işte bu ziyaretçilerde organik olarak tanımlanır. farklı bir ziyaretçi türü de vardır buda hit botları, surf siteleri bu gibi sitelerden sitenize kendiniz el atarak yolladığınız ziyaretçilerdir.
Hitin faydaları neler: Hitiniz yüksek ise eğer reklam tıklamalarınız dan kazancınız artış gösterecektir. bu da gelirinize belli bir oranda fayda sağlayacaktır. şayet bir konu üzerinden sitenize organik hit geliyor ise o konu sizi arama motorunda üst sıralarda çıkmanıza neden olacaktır. bu durumda arama motorlarında yükselmenizi sağlayacaktır. Hitin kalitesi de sitede bağlı olarak kalma süresinde değişim gösterir. Alexa sıralamasınıda yükseltir. organik hit googlenin yeni algoritmasında websiteleri için sıralamda önem arzetmektedir. Seo açısından da çokca önem taşır. önemli olmasının sebebi ise google sitenin backlinklerine bakıyor yüzlerce backlinki var yani insanlar bu siteyi öneriyor, birde hitine bakıyor ki siteye doğru düzgün giren yok bu yüzden de artık seo uzmanı arkadaşlarımızda baclink kadar organik hit’e de önem veriyorlar.
hitin zararları nelerdir? Hit’in bir zararı yok dememiz yanlış olur. organik hitin zararı yok. Fakat gidip de auto surf sitelerinden, hit botlarından sitenize ziyaretçi yollar iseniz o zaman işler değişebilir. sitenizin biraz önce çıkması için az da olsa hit çekmenin pek zararı olmaz ama gidip de içinde on içeriği bulunan siteye günlük 1000 hit çekmek büyük bir yanlış olur. Google bu amacımızı spam olarak görür ve bu durum karşısında da ceza verebilir. Aşırıya kaçmamakta fayda vardır hepsi gerektiği kadar yapmanız gereklidir.
Hit botlarının faydası nedir? Bütün hit botlarının faydası vardır diyemeyiz. aksine bu botlar içerisinde zararı olanlarda vardır. Bazı hit botları var ki sitenize aşırı olarak hit yolluyor ve bunla da kalmıyor sadece beş saniye falan sitede girip çıkıyorlar. Bu durumda olunca da Google bu durumu pekte iyi karşılamıyor tabi ki de. Bazı iyi hitler de var bunlarda ne kadar ziyaretçi göndereceğini ayarlaya biliyorsunuz bu hitlerin zararı yok diye biliriz. İşte sitenize beş saniye için giren ziyaretçilerin hiçbir faydası olmaz aksine zararı olur. Google de bu durumu düşünüyor bu siteye giren hemen çıkıyor demek ki iyi içerik bulunmuyor. Durum bu şekilde olduğu zamanda hit but0nu kullanmak pekte önerilmiyor. Fakat bazı auto surf ve hit botları var ki gönderilecek hit sayısını kalması süresini kendiniz ayarlaya biliyorsunuz.
Bu durum karşısında hiçte sitrese sıkıntıya girmeden organik hitleri kullanabilirsiniz bu durumda siteniz gittikçe yükselecektir. En sağlıklısı da bu olacaktır zaten.

CEVAP VER