Hızlı makale nasıl yazılır? sorusuna cevap arıyorsanız ve makale yazmak için vaktiniz yok veya sıkılıyorsanız bu konu tam size göre. Makale yazmak bilindiği üzere editörler için ekmek kapısı veya biz bloggerlar yazmak bir çok vaktimizi sitemiz için harcıyoruz. Bu durumdan sıkılanlar veya hızlı yazı yazamayanlar bloglarını tamamen ölüme terk ediyorlar. Bu yazımda sizleri bloglarınızın ölmemesi için bazı hususlardan bahsedeceğim.

Öncelikle ilk şartımız klavyeyi iyi kullanmak ve seri olarak yazmayı öğrenmek, bu konuyu bir çok blogger aşmıştır ben direk yapmanız gerken konulardan bahsedeyi. Bir yazı yazmak için önceden konunuzu belirleyin ve düşünün. Örneğin sokakta bir yerden bir yere giderken düşünün yada iş çıkışında tek başınaysanız eve gidene kadar boş vaktiniz var bugün ne yazayım diye düşünün bu konuyu belirledikten sonra anahtar kelimelerinizi belirleyin ve ayıracağınız 3 başlık seçin tabi bu başlıklar konu ile alakalı olmak şartıyla.

Bu başlıkları seçtikten sonra yapmanız gereken tek seferde hiç aklınızı yormadan o başlıkların altını doldurmak her başlık için 100 er kelimelik mutlaka anlatacak bir şey bulursunuz. 3 başlık için 100 er kelimeden etti 300 kelime bu sayede 300 kelimelik bir yazıya sahip oldunuz. Burada yapmış olduğumuz olay başlıklara ayırarak beynimizde ki yükü azaltmak bu sayede daha fazla yazacak şey buluyoruz ve hızlı bir biçimde makalemizin sonuna ulaşıyoruz. Aslında hızlı makale yazmak elde bitmiyor beyinde bitiyor. Aklımıza hangi cümleler geliyorsa onu kuruyorsunuz. Birazda tecrübe ile daha seri yazmaya başlarsınız.

İkinci bir konu ise size rakip olarak yazılmış makaleleri inceleyerek nelerden bahsettiklerini okuyabilir o okuduğunuz içerikler size fikir verecektir bu fikirleri sadece klavyeden dökerek hızlı makale yazabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken konu rakip makalelerin kullanmış oldukları cümleleri bire bir şekilde kullanmamak değiştirerek yazmanız gerekmektedir. Aksi taktirde Google kopya içerikten dolayı size ceza verecektir.

Konuyu daha fazla uzatmaya gerek yok hızlı makale yazmak için yapmanız gereken bu iki özelliği düşünerek özellikle 2. bahsettiğim konuyu uygulayarak seri bir blog yazarı olabilirsiniz.

CEVAP VER