Seo, arama motoru optimizasyonu anlamına gelen bir terimdir. İnternet sitlerinin arama motorlarında üst sıralarda çıkabilmesi için seo kurallarına uygun bir şekilde düzenlemeniz gerekiyor. Arama motoru artık günümüzde o kadar çok kullanılmaktadır. Arama motorlarında yapılan bütün araştırmalarda karşımıza çıkan siteler, bu kararlara ve kurallara uygun olarak düzenlenmiştir. Günümüzde internetin yaygınlaşmasından kaynaklı olarak seo kuralları da her gecen gün geçtikçe farklılaşmaya başlamıştır. İç seo ve dış seo da bu kurallara bağlı olarak ortaya çıkan ayrıntılardır. Bu ayrıtılar sayesinde işte sitelerimiz arama motorlarında üst sıralarda görünebiliyor.

Sitelerin arama motorların da üst sıralarda yer alması ve görünebilmesi için gerekli olan kurallar için iç seo uygulamaları yapılır. İç seo uygulamalarında ise dikkat edilen hususlar içeriklerin özgün olması, anahtar kelimenin site içeriğinin %3 ya da %5 ini kapsaması, başlıklar ve anahtar kelimelerin aynı olması, odak kelimesinin bulunması, açıklama olması, görsel ve video içeriklerinin site içerikleri ile aynı konuda olması vb. gibi detaylar itenin seo kurallarına uygun olmasını sağlayacaktır. Resimlerin ve videoların sitesi uzantısı ile uyum içinde olmaması hem görsellik hem de kalite açısından site için zararı olacaktır. Dış seo uygulamaların da dikkat edilmesi gerekenler ise sitenin arama motorlarına kaydedilmesi, backlink kullanılması, sosyal imle, sitenin kaydının yapılması gibi detaylar göz önünde bulundurulmaktadır. Tüm bu gereklerin siteniz için tam ve eksiksiz bir şekilde uygulamanız gerekiyor. Bu sayede de arama motorlarına uygun olarak kurulmuş olacak ve siteniz üst sıralarda görülebilecektir. Dış seo uygulaması ile arama motorlarına uygunluk sağlanır iken iç seo ise site içeriklerinin özgünlüğünün korunması ve aynı zamanda seo kurallarına uygun olarak düzenlenmesini sağlayacaktır.

Web sitelerinizin internetteki yerinin sağlam ve güvenilir olması aynı zamanda kaliteli içeriklerin olmasını sağladığınız anda arama motorlarında üst sıralarda çıkması sağlanıyor.  Sizlerde siteleriniz için bütün kurallara uyar iseniz siteniz güvenli ve ön sıralarda çıkmasını başarabilirsiniz.

 

1 YORUM

CEVAP VER