Makale çeviri konusu altında aramaların yüksek olduğunu gözlemledim ve sizler için bu konuyu anlatmaya karar verdim. Eğer makale konusu bulamıyor veya bulsanız bile kelime türetemiyorsanız özgün içerikler oluşturmanız için en ideal yöntem makale çevirisi yöntemini uygulamaktır.

Makale nasıl çevrilir diye konuya başlamadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli husus yazılan makalenin telifine bakmalısınız site içerisinden bir yazısı çevirecekseniz mutlaka onun telif sayfasına göz atın ve size uygun gelmeyen konuları atlayın. Aksi takdirde yazmış olduğunuz konu boşa gidecek çünkü size bir mail yolu ile o çeviriyi 1 hafta içerisinde kaldırmanız istenilecek aksi takdirde hukuksal işlemler başlar ve durduk yere başınız belaya girer, kaş yapmaya çalışırken göz çıkartmış olursunuz.

Bazı kişiler bu telif konusunu abartıyor, herkes tarafından yazılmış bir yazıya telif koyarak bu benim yazım diyebilir. Siz bu yazısı direk kopyalarsanız sorun olabilir fakat çevirerek uygularsanız emin olun hiçbir sorun olmayacaktır. Bu kişiler sadece abartıdan ibadettir çevirirseniz bir sorun yaşamayacağınızdan kuşku duymayabilirsiniz.

Bu hususu göz önünde bulundurarak telifi yüksek derecede olmayan bir konu seçin ve öncelikle bir kez, yazılan makaleyi okuyun. Okuyunca o yazı hakkında aklınızda bir şeyler oturmaya başlayacak ardından yeni bir sayfa açarak yazmaya başlayın.

Makale çeviri yaparken, tekrardan okumuş olduğunuz konunun ilk paragrafını okuyun ve anlamış olduğunuz yerleri açmış olduğunuz sayfaya yazın. Daha sonradan tekrardan o ilk paragrafı okuyarak kendi yazmış olduğunuz cümle ile karşılaştırın eksik görmüş olduğunuz yerleri kopyala yapıştır yöntemi ile değil de o kelimenin eş anlamlıları ile değiştirin. Bu yöntem ile birlikte kazancınız kopya içeriği bulunmayan bir makale olacaktır. Ayrıca Google aramalarında yüksek hit alan konular hakkında ve ilk sayfadaki makaleleri dikkate alarak yazmanız sizin için büyük bir artı sağlayacaktır.

Makale Çevirisinin Faydaları,

  • Kelime türetmenizde büyük fayda sağlar.
  • Makale konusu bulma açısından kolaylık sağlar.
  • Hit derecesi yüksek yazı yazmış olursunuz.
  • Seo uyumlu makale elde etmiş olursunuz.
  • Google üzerinde rakip sitelerinizi geçmiş olursunuz.

Çevirinin zararlarından bahsetmek gerekirse,  tek bir zararı olabilir oda sürekli yazılan yazılar hakkında konu yazmış olursunuz. Yani diğer sitelerden bir fakınız olmaz tabi gene de bu sizin elinizde o konuyu daha değişik bir hale getirebilirseniz sizin için büyük katkı sağlayacaktır.

Umarım Makale nasıl çevrilir hakkında aklınızda bir şeyler oluşmuştur. Bu yöntemi kullanarak hem Google tarafından siteniz sevilir hem de elinizde birden fazla konu olur.

1 YORUM

CEVAP VER