Makale konuları bulmak için bir çok kaynak araştırır derler toparlar yazmaya başlarız. Makale yazmak bir gelir kaynağı veya hobi olarakta ilgi kaynağı olabilir fakat yaza yaza elimizde bir konu kalmıyor değil mi? Bu durumda bir konu bulmak için saatlerce uğraşır bazı zamanlarda ise makale yazmayı bırakırız.

Özellikle blog yazarları bu durumdan çok etkilenmektedirler. Bu yazımda daha çok onlara hitap etmiş olacağım. Makale konusu bulmak basit bir iş gibi dursada aslında zor ve zahmet gerektiren bir durumdur.

Kolay bir şekilde konuyu bulmak için öncelikle yapmanız gereken sitenizin anahtar kelimelerini bir kağıda dökmeniz. Birden çok anahtar kelime türeterek bir kağıdın en üst kısımlarına yazın. Yazmış olduğunuz bu anahtar kelimeler sizin için en önemli makale konusu olmalıdır büyük bir titizlikle işlemelisiniz çünkü seo için bu konular en değerli yazılarınızdır.

Peki bu konular bittikten sonra ne yapmalıyız? Bununda tedbiri tabiki önceden almalıyız. Kağıdın en üstüne yazmış olduğunuz kelimeleri  makale konuları olarak türetmelisiz. Bunuda en iyi şekilde kelime analizi yapan siteler sayesinde yapabilirsiniz. R10 bu hizmeti vermektedir. O kelimeler ile ilgili en popüler aramaları size konu olarak dökmektedir.

R10 da kelimenizi yazdıktan sonra a harfinden z harfine kadar size google da popüler aramaların listesini veriyor. Bu listeden işinize yarayacak mutlaka makale konuları çıkar.

Daha sonra kağıda anahtar kelimenizin alt tarafına yazmaya başlayın. Örneğin 10 kelimenizi varsa en az bir tanesinde mutlaka 5 tane konu bulursunuz. Buda size en az 50 makale olarak geri dönecektir.

Bu işlemleri yaparak hem kendimize konu bulduk hemde en çok aranan konuları bulduk. Makalelerin popüler olması nedeni ile Google da üst sıralarda yer alacaksınız ve siteye girişler fazla olacak. Bu çok faydalı bir durumdur. Bloggerlar için altın değerinde bir kaynak olduğunu düşünüyorum.

Bu işlemleri yapmanız halinde üretmiş olduğunuz kelimeler ile makale konuları aramaktan kurtularak Google’ın sevdiği tarzda yazılar yazmış olacaksınız. Buda sizi popüler yaparak gelir elde etmenizi sağlayacak. Hobi olarak yapıyorsanız takipçileriniz artar ve daha kaliteli işler çıkaracağınıza emin olabilirsiniz.

CEVAP VER