Makale yazarlığı yaparak, para kazanmanız mümkün birçok kişi internet üzerinde veya forumlarda makale yazarı araştırması yapıyorlar. Sizlerde bu ilanları dikkatte alarak makale yazabilirsiniz. Eğer hiçbir bilginiz yoksa piyasadaki durum hakkında sizlere bilgi vermek isterim. Çünkü piyasanın altında bir ücret vererek çalışırsanız daha az gelir elde etmiş olursunuz.

Öncelikle bilmeniz gereken her ne kadar kolay bir işmiş gibi gözükse de makale yazmak düşündüğünüzden daha zor bir iştir. Bu bilgiyi dikkate alarak iş alımlarınızı ona göre yapmalısınız. Genel olarak makale yazarlığı yapan kişiler;

  • 100 kelimesini 1 TL ile 2 TL arasında belirliyorlar eğer kendinize güveniyor ve yazım ve imla kurallarına dikkat ediyorsanız fiyatı 1,50 TL civarlarında belirleyebilirsiniz.
  • Makale almak isteyen kişiler web sitelerinde yükselme yaşamak için satın alıyorlar buda kısacası seo ya dikkat ediyorlar. Sizde seo uyumlu makaleler yazıyorsanız fiyatınızı 1,75 veya 2,00 TL arasında belirlemenizde bir sakınca yok.

Normal olarak fiyatlandırmayı bu şekilde yapabilirsiniz fakat ben kendime güveniyorum yazım kurallarına ve seo ya dikkat ederek makale yazarlığı yapmak istiyorum ve daha fazla iş istiyorum diyorsanız piyasanın altında fiyatlar vererek daha fazla iş yapabilirsiniz.

Ayrıca yazmış olduğunuz makaleleri bazı hediyeler ile süsleyerek daha cazip hale getirebilirsiniz. Nasıl mı? Örneğin yazdığınız makale yayınlandığı zaman yorum yapıyorum veya forumlarda, bloglarda, sosyal medyada vs. aklınıza gelen başka konularda paylaşımlarda bulunuyorum diyerek diğer makale yazarlarından bir adım önde olarak farklılık yaratabilirsiniz.

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Makale yazarlığında fiyatı yükseltmek için mutlaka ilanınızın başlığı seo uyumlu makale yazılır olmalıdır. Hiçbir bilginiz yoksa öğrenmeniz gereken birkaç html tag’ı var bunlardan en önemlisi “b” etiketidir.

  • “B” etiketi ile yazmış olduğunuz yazıda anahtar kelimeleri kalınlaştırarak botların ilgisini çekmelisiniz bu sayede Google üzerinde makaleniz yüksek sıralamalarda olacaktır fiyatı da bu yüzden değişmektedir.
  • İkinci bir tag ise “i”. Yazıyı eğik bir şekilde yazmak için kullanılan tag’dır.
  • Son olarak “u” tag’ını da altı çizili kelimeler için kullanabiliriz.

Bunların kullanımında aşırıya kaçılmamalıdır. Çünkü anahtar kelime oranını artırıp odak kelimenin önemini düşürebilir hatta spam’a yol açabilirsiniz. Makaledeki kelime sayısına oranla bu tagların kullanımını artırabilirsiniz.

CEVAP VER