Merhaba değerli okurlarım bu gün ki bahsetmek istediğim konu medium. Kısa sürede yüksek beğeni ve üye toplayan medium sitesi kişisel blog sitemizde sizlerle paylaşmak istedim. Medium çok basit bir mini blog Mini blog kavramını belkide twitter ile ardından da tumblr ile duyduk. daha sonradan da sosyal medya aracı haline geldi. Medium sitesinde kelime sınırı yok ve çok basit bir şekilde kişisel notlarınızın paylaşımını yapıyorsunuz. Yazılarınız sitenin direk ana sayfasında yer aldığı için yazmış olduğunuz içeriği arama motoru tarafından indexlenmesi de çok daha hızlı oluyor.Artık günümüzde çoğu kişi de mini bloglar kullanmaktadır.
Medium nedir? Medium ücretsiz bir blog sağlayıcısıdır. Bu sitelerin blogger, wordpress,tumbl gibi ücretsiz olan blog servislerinden artı olarak ne gibi özelikleri var diye düşünecek olur iseniz aslında artı tarafları yok da eksi tarafları var. Belkide insanların mediumu bu kadar benimsemesinin mantığı da bu olabilir. Medium sitesine üye olmak 5 saniye kadar kısa bir sürede ve yazı eklemek yine aynı şekilde 5 saniye sürer. Medium hızlı ve basit bir sitedir aslında. Twiter hesabınız olduktan sonra kolaylıkla medium sitesine üye olabilirsiniz.
Medium ne işe yarar: Medium diğer bütün blog sağlayıcılar dan çok daha kolay ve hızlıdır. Özellikle mobil olarak içerik girmek, günlük olan notlarınızı kaydetmek ve bu sayede unutmamanız gerekenleri web de depolamak için çok güzel bir sosyal medya aracı olarak görülmektedir. Medium ile sitenizde karakter sıkıntısı yok! Dilediğiniz kadar da uzun içerikler yazabilirsiniz, istediğiniz zamanda herkese açık olarak paylaşımlar yapabilirsiniz isterseniz private seçeneğini tıklayarak içeriğinizi sadece siz göreceğiniz şekilde yapabilirsiniz. Bu konuda karar vermekte size kalmış bir işlemdir. Yazmış olduğunuz yazıları direk olarak twitter hesabınızda paylaşabilir yeni arkadaşlar edinebilir ve beğenilerde bulunabilirsiniz. Uzun yazamadığınız zaman sadece kısa cümleler kullanacağınız zaman gerek pc gerekse mobil de yazabilirsiniz.
Peki neden medium: yazması kolay: sosyal medya aracınızdan hemen giriş yapıp yazmaya başlayabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra herhangi bir işlem ve tema yapmakla uğraşmıyorsunuz.
Bulunabilirlik oldukça yüksek: Bloglamaya yeni başlamış olan arkadaşlarımız için yazacaklarım önem taşıya bilir. Çünkü yeni bloggerlar okumadıklarını da siteye giriş olmadığında hemen pes edip bloglamayı bırakabiliyorlar.Medium bu aşamada sizlere iki aşamalı bir hizmet sunuyor. Öncelikle site içerisinde bir takip sistemi var bu durum karşısın da da siz yazı yazdığınızda takip çilerinize bir bildirim gidiyor. Diğer yandan da yazılarınız medium ana sayfalarında yayınladığında buluna bilirliğinizi artırıyor. Ayrıca yazınızı beğen kişilerde kendi takipçilerine yazınızı önere biliyor. Diğer bir sebep ise sosyal medya ile etkileşimi yüksek olduğundan paylaşımlarınız direk olarak sosyal medyada paylaşılıyor bu sayede de yazılarınız aynı anda binlerce kişi okuyabiliyor.
Okuması kolay: Belki de en önemli sebeplerinden birisi de budur. Çünkü sadeliği sayesinde Medium üzerinde hikayeleri okumak çok daha kolay göz yormayan yapısı ile daha akıcı bir hal alıyor. Blog yazmaktan sıkılan arkadaşlara kolaylıkla önerilebilecek bir platform..

1 YORUM

CEVAP VER