Mobil uyumlu internet sitelerinin ön plana çıkması ile insanlar Google aramaları üzerinden üst sıralarda yer alan web sitelerine giriş yapmayı daha çok tercih ederler. Mobil seo ile genel seo arasından da birbirine benzeyen ilkeler de bulunmaktadır. Mobil cihazlar arasında da en çok tercih edilen son teknoloji ürünleri olmaktadır. Sebep olarak da bu gibi ürünlerin ekran boyutları, kullanmakta oldukları işletim sistemi yani kısaca internet sitelerine daha hızlı bir şekilde giriş yapmasını sağlamak. İnternet sitelerinde daha fazla zaman geçirmek internet sitenizi arama motorlarında yükselmesini sağlamak en önemli etkenler arasında yer almaktadır.
Mobil seo nasıl yapılır?
Mobil cihazlarda yapılan girişler için seo uygulamalarında en temel birleşen’in internet sitesini mobil uyumlu bir hale getirmek mümkündür. Mobil cihazlar ile giriş yapıldığında flas kullanımının yok edilmesini sağlamak aha faydalı olacaktır. Site içerisinde yer alan sayfalarından pop-up bağlantılarının kaldırılmasını sağlamak mobil cihazlar için çok daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.
Mobil versiyon; Mobil sayfalara kullanıcıları doğru bir şekilde yönlendirdiğiniz taktirde herhangi bir sorun ortaya çıkmayacaktır. Siz yeter ki kullanıcıları yönlendirme işlemini doğru bir şekilde yapın. Aynı durumda mobil cihazlar üzerinden yapılmayan girişlerde otomatik olarak desktop yönlendirmesi yapmak da faydalı olacaktır. Çift yönlü yönlendirmeler her zaman için tüketicilerin beklentilerini iyi bir şekilde karşılayacak bu durumda da uyumlu tasarımların faydalı sonuçlar verdiğini görecek.
Responsive tasarımların seo için faydalararı; Öncelikle responsive nedir bunu cevaplayalım uyumlu Web, özetlemek gerekir ise farklı çözünürler için tasarlanmış olan ve kodlanan web sayfalarına denilir. Burada bir yanlış anlaşılma ortaya çıkabilir farklı araçlar için değil farklı çözünürlükler için sayfa üretmeye uyumlu web diyoruz. Reseponsive temaların tercih görmesi ile birlikte web sayfanıza gelen ziyaretçiler otomatik olarak algılanmakta olan ve mobil cihaz ile giriş sağlanmış ise sayfa boyutu için duyarlı bir yapı oluşturulmaktadır. Cihazınız için en uygun olan tasarım ile karşılaşmanız mümkün olduğunu Responsive tasarımı ile görmeniz mümkündür. Mobil görünüm için uygun olmayan internet siteleri Google ve geride ki tüm arama motorları için sıralamada üst sıralara yükselmek de yeni algoritmalarla birlikte önemli sorunlar ve sıkıntılar ortaya çıkmaktadır.
Google mobil güncelleme ile neler değişti; Google arama sonuçlarında mobil uyumlu web sayfalarına önem verilmesi artık günümüz de çokça önemlidir. bu durum ile ilgili olarak da elde edilen verilerin iyi bir şekilde işlenmesi sağlanmış, mobil uyumlu olan sitelerin çok daha rahat bir şekilde üst sıralara çıkması da göz önündedir. Mobil uyumlu bir web sayfaları için deep link uygulamaları ile beraber içerik sayfalarının sisteme dahil olması sağlanmış olmaktadır.
Sayfa yükleme hızının seo için önemi: Her zaman iyi bir seo çalışmasının temelinde hız ve her an için online olan bir sunucu temeli yer alır. Web sayfanız için ne kadar hızlı sonuçlar elde edilirse kullanıcı o kadar kısa bir süre zarfında aradığına erişim sağlayabilecektir. Bir sitenin görselliği ve kalitesi artıkça kullanılan materyanllerin boyutunun ve sayısının artmasından dolayı sitenin hızının da büyük oranda yavaşlama olur. İşte bu gibi durumlar karşısında site hızının yavaşlaması ve optimize edilmesi sitede oluşan ağır yüklerin önüne geçilmesi için kullanılabilecek onlarca program kullanılabilmektedir. Google ve Ziyaretçilerin en büyük beklentisi hızdır. Seo algoritmasıda önemli bir konuma sahip olduğunu unutmayınız.

3 YORUMLAR

  1. mobil seo için çok faydalı bilgiler var, özellikle Google mobil güncelleme konusunu dikkate almak gerekir sonra sitelerimiz sıralamada çok geride kalabilir.

CEVAP VER