Günümüzde artık insanlar bir iş sahibi veya meslek sahibi olmak için bir yerlerde çırak olarak çalışmaya başlamaktadırlar. Çırak olma yaşını dolduranlar ise herhangi bir yerde bulduğu fabrikada vasıfsız olarak çalışmaktadır. İşin kötü tarafı ise birçok kişi çalışma hayatları boyunca vasıfsız elaman olarak çalışma hayatlarını sürdürmeye devam etmektedir. Çoğu ise tehlikeli işlerde çalışması nedeniyle iş kazaları sonucu maalesef sağlıklarını ya da hayatlarını kaybetmektedir. Değerli okurlarım bu gidişe dur demek sizin elinizde bunun içinde çalışma hayatınızı kendiniz tayin etmelisiniz. Sizlerde kendi kendinizi eğitmeli ve geliştirmelisiniz. Başkalarının hayatınızı yönlendirmesine izin vermeyin. Hiç kimse elimizden tutup da gel şu eğitimi al, şu mesleği öğren demez diyenler olsa bile denmesini beklemeden kendiniz çabalayın. Daha güzel işlerde çalışmak daha bol kazançlar sağlamak için ilk yapmamız gereken şeylerden biriside bilgisayarı öğrenmektir. Günümüzde artık bilgisayar kursları da var kendinizi ertelemeyin hayata geç kalmadan başlamakta fayda vardır.

Neden bilgisayar öğrenmeliyim diye düşünenler için; Gününüzün büyük çoğu facebook.com da resim paylaşımı yaparak veya içerik beğenerek ya da yorum ya da yorum yaparak vakit geçirmek yerine işimize bakmamız daha önemlidir. Mesela gelecek adına nasıl bir iş yaparım bu işi yapmak için nasıl bir eğitim alamam gerekir. İlk yapmanız gereken bilgisayar kullanımını öğrenmeniz tabi bu sadece google’de arama yapmakla kısıtlı kalmayacak tüm işlerinizi internetten kolayca yapacak hale gelecek kelime işlemci programlarını kullanabilir gerektiğinde internet ve e-posta işlemlerinizi kolayca gerçekleştirecek kapasitede olmalıdır.

Bilgisayar öğrenince elime ne geçecek; Değerli okurlarım bilgisayar öğrenmek bizim için ilk adım olup, diğer adımlara geçmek içinde il basamaktır aynen bir merdiven gibi bunu basamak basamak öğrenmeniz gerekir. Hiç kimse basamakları tek tek çıkmadan en yukarıya çıkamaz bunu herkes bilir. Bilgisayarı öğrendiğinizde ve artık kolaylıkla kullandığınız takdir de sizlere ilk olarak önereceğim sitemizin içerik alanı olan Web Tasarımı, Web Programlama ve Seo olacaktır. Kendinizi bu alanlarda geliştirmek için ise bilgisayarı iyice öğrenmeniz gerekecektir. Ben ilkokul ya da lise mezunuyum yapamam diye düşünmeyin bunları kullanmak için bunlara gerek yoktur bilginin ve öğrenmenin böyle bir kısıtlaması yoktur. Ücretsiz kurslar ve birazda sizlerin azmi ile Webmaster ya da Seo uzmanı olabilir güzel yerlere gelebilirsiniz. Tek yapmanız gerek şey 7 veya 8 aylık eğitimler sonucu kendinizi yeterince geliştirmelisiniz.

Webmaster olabilirsiniz; Web tasarlamak yani webmaster olmak için belli bir eğitim seviyesi yoktur önemli olan tek şey azim ve öğrenme isteğidir. Web tasarım kurslarından alacağınız ücretsiz kurslar alarak bu yolda yürüyecek ve yürüyerek öğreneceksiniz. Bunun için ise bilgisayar eğitimi olmazsa olmaz bu yüzden ise bilgisayar öğrenmek o kadar önemlidir.

Seo uzmanı; Seo web sitelerinin arama motorunda uygun hale getirilmesi ve yapılan sitenin Google de çıkması buna da kısaca Seo denilmektedir. Google’nin istediği Kriterleri öğrenip kuralları uygun şekilde yapmaktır. Günümüzde artık en önemli işler arasında yer alan Seo eğitimi için web tasarımı eğitimi almış ve temel düzeyde bilgiye sahip olmanız yeterlidir. Bu şekilde ücretsiz Seo kurslarından da yararlanarak yolunuza devam edebilirsiniz.

Ücretsiz olarak kurslar ise; Artık sizler vasıfsız bir elaman değilsiniz. Hayatınızı kendinizi yönlendire bilirsiniz. Ücretsiz olarak verilen kurslar yaşadığınız şehirlere göre değişmektedir. Hemen hemen her yerde halk eğitim merkezleri bulunmaktadır bazı büyük şehir il ve ilçe belediyelerinin açmış olduğu ücretsiz sanat ve meslek kursları vardır. İstanbul da ismek kursları bulunmaktadır, Ankara da beltek, İzmirde izmeb, Konya da Komek bunun gibi her yerde kurslar bulunmaktadır. Bilgisayar eğitimi ve web tasarımı eğitimi alabilirsiniz.  En yakın kurs yerini bularak eğitiminize başlaya bilirsiniz hayatınızda bazı şeyleri artık ertelemeyin. Başarılar dilerim..

1 YORUM

  1. Bu sorunun nedeni artık kalmadı. Öğrenmeyen yaşamıyor gibi bir şey olarak değerlendiriliyor. Eskisi gibi bilgisayar kurslarına gidip wordden yazı yazarak sertifika almak yerine, yazılım öğrenmek zamanın gerekliliklerinden oldu.

CEVAP VER