Foursquare dünya içerisinde yaygın bir halde kullanılan bazı sorularınıza cevap veren bir sosyal medyadır. Örneğim gittiğiniz yerin neresi olduğunu bilmiyorsunuz foursquare ile açıp bakabilirsiniz. Bu ağ ile bulunduğunuz mekan bildirimi yaparak o mekanda aynı anda bulduğunuz diğer kişileri de tanıyabilir ve mekan hakkında daha kolay bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca birden fazla alternatif özelliğe sahip olduğu gibi yer bildirimi sayesinde kaç mil gittiğinizi de size bildiren hoş bir sistem olmaktadır.

En önemli sebeplerinden biri ise tip yani mekanlar hakkında yorumların olması. Örneğim farklı bir şehre gittiniz ve hiçbir yer bilmiyorsunuz foursquare size en yakın kılavuz olabilir o anda yakınınızdaki yerleri size tanıtır.

Diğer bir alternatifi ise arkadaşlarının nerede bulunduğunu anlık olarak görebilmek olsa gerek. Bir cafe ye gittiğinizde arkadaşınız orada mı değil mi bu sayede öğrenmiş oluyorsunuz. Sürekli gittiğiniz mekanlarda kullandığınız zaman size biraz sıkıcı gelebiliyor ancak yeni gittiğiniz bir mekan da kullandığınız zaman daha güzel oluyor.

Tabi ki işin birde memnun kalma konusu da rozet ve mekana göre puan seçeneklerinin olması. Yani her gittiğiniz ve üst üste farklı mekanlar da aynı saatlerde girdiğiniz öğle yemek saatlerine kadar size farklı puan ve rozetler veriyor. Puan toplama ve rozet konusunda işi daha güzel ve eğlenceli bir hale getiriyor.

Faursquare nasıl kullanılır?

Öncelikle yapmanız gereken faursquare.com üzerinden açacağınız hesap ile foursquare kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunun sonrasında ise bütün iş telefonlarımıza kalıyor. Uygulamayı da ücretsiz olarak telefonunuza indirebiliyorsunuz. Telefonunuza indirdikten sonra ise kullanıcı ve şifre girişi yapın daha sonra check in bölümü kullanarak bulunduğunuz mekanı tıklayıp olumlu veya olumsuz olan yorumları okuya bilir ve mekan hakkında bilgi alabilirsiniz.  Yakınında bulunduğunuz mekanları gösterecektir ya da aramadan istediğiniz mekanı aratabilir fikir sahibi olabilirsiniz.

Eğer herhangi bir gittiğiniz mekanda foursquare yok ise arama kutusuna ismini tam olarak yazın daha sonra en alt kısımda bulunan Not Listed – Add This place to check in here bölümüne girerek mekan ekleme işlemi yapabilir ve haritadan tam olarak yerini bildirebilirsiniz. İsterseniz bu uygulamayı çokta eğlenceli bir halle getirebilirsiniz.

CEVAP VER