Akıllı telefonlar günümüzde hepimiz için vazgeçemediğimiz bir an olsun yanından ayırmadığımız ayırmadığımız cihazlardır bu mobil cihazlar için üretilmiş ve kodlanmış uygulamalara mobil uygulama adı verilmektedir mobil uygulama denilen bu yazılım kesinlikle mobil siteler ile karıştırılmamalıdır. Bu mobil uygulamalar kullanım kullandığımız cihaz işletim sistemine göre oluşturulan indirme platformlarından indirilmektedir Eğer iPhone kullanıyor iseniz App Store platformundan,  eğer işletim sistemi olarak Android sistemli bir telefon kullanıyor iseniz o zaman daha Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirebileceğiniz birçok mobil uygulama bulunmaktadır. Tabi bunlar arasında da en popüler mobil uygulamalardan olan dünya çapında kullanılan ve indirme sayısı neredeyse Ortalama bir milyar olan uygulamalardan bazıları şunlardır:

Facebook Mobil Uygulaması

Facebook günümüzde kullanılan anlık ileti ve sosyal medya yazılımıdır ve dünya çapında en çok kullanıcı kitlesi olan yazılımlardan biridir. Bu programı bu kadar yaygın bir şekilde kullanılması sebebiyle mobil cihazlar için geliştirilmiş olan Facebook mobil uygulaması da en yaygın kullanılan ve en popüler olan mobil cihaz uygulamalarındandır. Neredeyse bilgisayarınız üzerinden yapabileceğiniz  bütün paylaşımları ve işlemleri mobil cihazınız üzerinden de Facebook ortamında yapabilirsiniz.  Ayrıca anında fotoğraf çekip paylaşabilir ya da video çekip paylaşabilir durum paylaşımı,  yorumlamalar, etiketlemeler ve birçok işlemi mobil cihazınız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Mobil Uygulaması

Günümüzde en çok kullanılan fotoğraf ve kısa video paylaşım platformlarından olan Instagram,  yazılımını mobil cihazlar için de özel olarak toplamıştı geliştirmiş ve İnstagram mobil cihaz uygulamasını Kullanıma sunulmuştur. Instagram mobil uygulaması sayesinde anlık fotoğraflar ve videolar çekip bunları Dilerseniz arkadaşlarınızla Dilerseniz Instagram kullanan ve zevk erişimi sağlayabilen herkese paylaşılabilir ve ulaşılabilir şekilde yayınlayabilirsiniz.  Ayrıca paylaşımlarımıza kullanıcıların daha kolay ulaşmasını sağlamak için etiketlemeler ve tekler ekleyebilirsiniz Bu sizin paylaşımınızın daha fazla kişiye ulaşmasını daha fazla beğenilmesine olanak tanımaktadır.  Instagram mobil cihaz uygulaması indirilen ve kullanılan en popüler mobil cihaz uygulamalarındandır. Instagram’ı indirmek kullanmaya başlamak için yapmanız gereken tek şey kullandığınız işletim sistemine göre ya  App Store platformu’ndan  ya da Google Play Store platformu’ndan bularak indirme seçeneğine tıklamanızdır.

WhatsApp  Messenger Uygulaması

WhatsApp Messenger uygulaması Android ya da İOS  işletim sistemi olan bütün mobil cihazlar üzerinde indirerek kullanılabilir kullanabileceğiniz bir uygulamadır.  WhatsApp uygulaması içeriğinde arkadaş olduğunuz  ve rehberimizde bulunan kişilerin WhatsApp larına ulaşım sağlayabilirsiniz.  WhatsApp uygulaması ile rehberimizde bulunan ve WhatsApp uygulamasını kullanan arkadaşlarınız ile mesajlaşabilir ve birbirimize ses kaydı anlık çekilen fotoğraflar ve videolar Bunun yanı sıra Telefonunuzda kayıtlı olan dosyaları gönderebilir ve alabilirsiniz.  WhatsApp uygulamasını Android işletim sistemli bir mobil cihaz kullanıyor iseniz Google Play Store platformu’ndan ücretsiz bir şekilde indirebilir,  eğer iPhone kullanıyor iseniz o zaman da App Store üzerinden kolayca indirip uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Günümüzün %100’nü sosyal medya platformlarında harcadığımız için, her an nerede olursak olsun vazgeçemeyeceğimiz uygulamalardır. Sosyal medya hayatımıza girdiğinden beri çok şey değişti çok..

CEVAP VER