Site içi SEO, sayfalarınızın arama motorlarında üste çıkarılması için en önemli adımlardan bir tanesidir. Peki, bu sayfaların arama motorlarında üst sıralarda çıkması için sayfa içi SEO’lar nasıl yapılmaktadır? Veya nasıl yapılması gerekmektedir. Bu yazımızda bu konu hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

1:Konu Başlığı: Siteye ekleyeceğiniz makale ve benzeri durumlar için benzersiz ve konusuna uygun başlıklar girmeniz son derece önemlidir. İçerikle alakalı olması gereken başlıkların bulunması arama motorlarında sizi yukarı taşımaya yetecektir.

2:Keyword (Etiket) Düzeni: Yazdığımız makalelerde uygun etiketler gitmeye çalışmalısınız. Pek çok SEO’cuya göre en fazla 3 adet etiket kullanılması idealdir. Ancak bazı SEO’cular ise 5 adet etiket girmeyi uygun görmekteler.

3:Description Kullanılması: Arama motorları için en önemli olan konulardan bir tanesi açıklama metnidir. Yazınızın açıklama metinlerinde en fazla 160 kelimelik bir açıklama metni girmelisiniz. Bunun yanı sıra da açıklama metinlerini kesinlikle yazın çünkü bu yazının içerisinde kesinlikle geçirilmesi gerekmektedir.

4:H1 Kullanımı: Konu içerisinde veya başlıklarınızda kodlama yaparken mutlaka H1 etiket taglarını kullanmaya dikkat etmelisiniz. Konu başlığı veya içerik düzeninde mutlaka H1 etiketleri kullanmalısınız.

5:İçerik Optimizasyon (Seo Uyumlu Makale) Düzeni: Makalelerinizi veya içeriğinizi en az 120 kelime olarak tutmaya gayret edin. Site başlığınızın makalede geçmesine dikkat etmelisiniz. Özenle belirtmek istediğiniz kelimeleri kalın ve altı çizili halde bırakmalısınız.

6:Link Bağlantılar Düzeni: Eğer siteniz için bir makale yazıyorsunuz özellikle de makaleleri birbirine bağlayın yani benzer ama farklı içeriklerden oluşmalı kısaca diğer attığınız makale ile bağlantılı olmasına özen göstermelisiniz. Bu da sitenizin yükselmesi demektir.

 

3 YORUMLAR

CEVAP VER