Alt yapının seo’da ki etkisi çok büyüktür. Bu aslında site içi seo olaraktan geçmektedir. Bir tema hazırlıyorsanız bina gibi düşünmelisiniz. Eğer temelini sağlam atarsanız bir sorun yaşamazsınız fakat temelde sorun yaşarsanız binanın ömrü fazla olmaz.

Arama motorlarında yükselmek için temelden başlamalısınız. Öncelikle ne kadar biliyorsanız bilin mutlaka bir araştırma yapın çünkü arama motorları sürekli güncelleme içerisinde olarak kullanıcıya faydalı bilgiler sunmayı esas edinmiştir. Bu konuda sizlere  önereceğimiz dünyada uzmanlar tarafından hazırlanan bir wordpress yapısını sunmak istiyorum. Hem seo alt yapısı olarak oldukça ideal hem de çeşitli eklentiler sayesinde sitenize güç katabileceğiniz ücretsiz bir yazılımdır.

Dünyada birçok kişinin kullanması sebebi ile sizlere burada tartışmaya açmak istemiyoruz. Kolay ve rahat bir şekilde alt yapıya hiçbir ücret ödemeden sahip olabilirsiniz. Bu alt yapısı hazırlarken sitenizde açıklar bırakmamaya özen gösterin. Çünkü hackerlar tarafından uğrayacağınız bir saldırıdan elinizde yedeğiniz yoksa büyük bir kayba uğrayacaksınız. Böyle bir durum yaşamamak için kullanığınız her yazılımı mutlaka detaylı olarak incelemelisiniz aksi takdirde bu gibi sorunları yaşamaktan kaçınamayacaksınız. Bu anlattıklarım dinamik bir web tasarımları için geçerliydi. Statik olarak hazırlanan web siteler ki günümüzde sayısı azdır html dili dile kodlandıkları için saldırıya maruz kalmaları düşük bir ihtimaldir.

Arama motorları site içerisinde oluşan gereksiz kodlamaları sevmezler. Bu sebeple seo da alt yapı oluştururken mutlaka temiz bir ana sayfa ve iç sayfalar oluşturmaya özen göstermelisiniz. Özellikle warez olarak indirmiş olduğunuz temalarda içerisinde birçok kötü amaçlı yazılımlar veya birçok link yer alabilir o yüzden warez olarak tema kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Alt yapının sağlamlığı en iyi şekilde 0 dan tasarım ile sağlanır çünkü yapmış olduğunuz her kodlamayı kendiniz yapmış olduğunuz için nerde ne yapığınız hangi dili kullandığınızı en iyi siz bilirsiniz. Eğer böyle bir imkanınız yoksa ücretli olarak satılan temaları ufak bir maliyetle birlikte atın alabilirsiniz. Tema ne kadar güzel olursa olsun ücretsiz satılıyorsa eğer mutlaka o işin içerisinde bir çıkar olduğunu kesinlikle unutmayın.

CEVAP VER