Seo çalışması yapmak isteyenler öncelikle belirlemeniz gereken konu para harcayarak mı,yoksa harcamayarak mı yapmak istiyorsunuz? Bu iki konuyu da sizlere açacağım. En çok merak ettiğiniz konu eminim ki para harcamayarak yapılan seo çalışması diye tahmin ediyorum.

Para harcamadan yapılan çalışmada öncelikle sabretmeniz gerekmektedir ve istikrar ile ilerlemeniz sizi adım adım zirveye ulaştıracaktır. Bunun haricinde özgün kullanıcıya hitap eden içerikler paylaşmalısınız. İçerikleri sırf yazmak için değil de kullanıcının ne kadar ilgisini çekebileceğine bakmalısınız. İlgi çekmesi için resimler ile yazınızı mutlaka taçlandırmalısınız. Konu ile alakalı kaliteli ve özgün resimler zirvenin adresini size gösterecektir.

İçerik kısmını tamamladıktan sonra tanıtım yapmanız gerekmektedir. Nasıl yapacağınız hakkında aklınızda soru işaretleri olmasın bu tanıtımları blogları, forumları bir ve bir çok internet üzerindeki materyalleri kullanarak seo çalışmanızı sürdürebilirsiniz. Sürdürebilirsiniz diyorum çünkü seo’da istikrar çok önemlidir. Kalıcı çalışmalar ve süreklilik ile başarıya ulaşacaksınız.

Bloglar için seo çalışması yapmak bahsetmek gerekirse, yorum kısımlarını kullanarak düzgün bir yorum ile backlik çıkışı sağlayabilirsiniz. Buda sizin sitenizin tanıtımının yapmanıza yaracaktır. Düzgün bir yorum kısmına dikkatinizi çekmek istiyorum çünkü gereksiz yapmış olduğunuz yorumlar genellikle bloggerlar tarafından onaylanmıyor. Ayrıca web sitenizin konusuna göre seçeceğiniz bir blog yazısı konu ile alakalı olduğu için seo çalışması açısından büyük bir önem teşkil edecektir.

Forumlarda ise yeni bir konu açarak web sitenizi tanıtabilir veya bir kampanya yaparak sitenize ilgiyi çekebilirsiniz. Hit konusunda size büyük fayda sağlayacaktır. Ücretsiz olarak tanıtım yazısı veren firmalara üye olarak özgün ve linkli makalelerinizi yayınlayabilirsiniz.

Ücretli seo çalışması konusuna değinirsek hiçbir şekilde seo ile uğraşmak istemiyorsanız aylık olarak seo firmaları ile anlaşabilir seo çalışmanızı yaptırabilirsiniz. Maliyeti düşürmek istiyorsanız özgün kaliteli bloglar, haber siteleri bularak tanıtım yazısı satın alarak seo çalışmanızı yaptırabilirsiniz. Aslında ücretli olarak fazla bahsedilecek bir şey yok para harcayarak düzenli bir şekilde yükselmeler gösterebilirsiniz direk listelemenin ilk sırasında yer almak istiyorsanız, Adwords kullanarak para ile yükselme sağlayabilirsiniz.

Bu açıklamalarımı düzenli bir şekilde uygularsanız yükselme göstereceğinize emin olabilirsiniz. Seo çalışması yapmak tamamen kullanıcılara bağlı özgün olarak yapılan geliştirmelerdir. Her noktayı kullanıcılar için koyduğunuzu unutmayın.

CEVAP VER