Google optimizasyonu için en önemli olan kriterlerin ne olduğunu sadece bir kelime ile açıklamak gerekir ise sadece güncel, kaliteli ve kopya olmayan içerik diyerek gösterebilirim.

Sosyal medyada görünün: sosyal medya biliyoruz ki artık çok gelişti ve Google’in yüzünü çok değiştirdi.  Google’ ın bu yöndeki isteğinde Google plus ile gösterildi. Kısaca sunu diye biliriz Google sosyal medyaya çokça önem veriyor. Sitenizin adını veya linkini sosyal ağlarda ne kadar dolaşıyor ve ne kadar tıklanıyor ise o kadar önler desiniz demektir.

Infograph yaratın: Sosyal medya infographiclerin yaşamını şüphesiz değiştirdi. Artık infographler çok daha kolay bir şekilde yayılmakta. Bu saye de artık bu alandan faydalanmak lazım. Uzman olduğunuz bir konu hakkında istatistiksel bilgiler araştırıp infographic şeklinde sunmak sitenize hesap edemeyeceğiniz kadar backlink getirecek demektir.

Kısa e-booklar oluşturun: uzman olduğunuz konuda 2 ya da 3 makale uzunluğunda bilgilendirici e-booklar oluşturun ve bu e-bookları “embed code” ile web sitelerinin paylaşmasında olanak sağlayın.

Kaliteli ve eşsiz olan içerikler üretin: Google uzun ve daha önceden hiçbir yerde karşılaşmadığı içerikleri daha çok seviyor. Bu sebeple de okuyucular daha önceden hiçbir yerde okumadıkları ve paylaşmadıkları içerikleri okumayı daha çok sever ve ilgi çekici oldukları için okumayı severler. Bu paylaşımlar da doğal backlink getirir.

Alan adını uzun süreli kayıt ettirin: Trustrak algoritması birçoğunuz duymuştur. Google böyle bir algoritmayı resmi bir şekilde açıklamasa da gerçekliği hakkında hiçbir şüphe bulunmamaktadır. Google kullanıcıları spam içeriği boğmamak için sitelere bir güven indeksi vermekte spam olan sitelerin neredeyse hepsi domainlerin alabilecekleri en kısa süre olan 1 seneliğine alırlar. Eğer ki spam içeri bulunmuyor ise Google böceklerine bunu kanıtlamalı ve onlara bu konuda ne kadar ciddi olduğunuzu göstermelisiniz.

Fazla baclink değil de kaliteli bir baclink: ne kadar çok banclink olur ise o kadar yüksek pagerank olur bu mantığa kesinlikle katılmıyorum. Sitenizin sahip olmuş olduğu banclinklerin kalitesi site içeriğiniz ve anahtar kelimeniz ise uyumu hayati bir risk olmakta.

Site içi optimizasyon:  Google robotları sitenizi ziyaret ettiklerinde il olarak içeriklerinize saygı duyuyor ve site içi link akışınıza bakmaktadır. Bu dolaydan ötürü ise yeni yazmış olduğunuz yazılarınıza link vermelisiniz. Fakat bu linkler önceden yazmış olduğunuz konular ile ilgili uyumlu olması gerekiyor. Bu durum karşısında da Google şunu düşünüyor bu sitede bulunan yazılar bir birleri ile geçiş yapıp birbirlerine referans gösteriliyor bu durumda site içeriği kalitelidir diye düşünüyor.

CEVAP VER