SEO Hizmeti Hakkında Detaylı Bilgiler için makalemizi okuyabilirsiniz. Şimdi sizlere anlatıyorum;

Uzun yıllardır web sitesi hazırlamakta olduğumdan dolayı yakın çevremde internet konularında neredeyse ilk aranan kişilerden biri olmayı başardım. Arama motorları konusunda ve özellikle Google’da ilk sayfada çıkabilmenin yollarını arıyorlar genel olarak. Aslında esas arama amaçları da genel olarak 1. sırada çıkartacağını garanti etmekte olan kişi ya da firmaların bunlara ulaşmış olması oluyor.

Google kesinlikle hiç bir şekilde birinci sayfa ya da birinci sırada çıkmanın garantisini vermez. Dolayısı ile kimse de bunun garantisini verememektedir. Seo hizmeti vermekteyiz demekte olan firmaların belirli garantiler veriyor olmasını da gerçekten çok saçma bulmaktayım.

Elbette yaptıkları hizmeti iş alabilmek amacı ile anlatmaları gerekmekte lakin bunun için de garanti veriyor olmaları ve bunu da gerçekten çok ucuza yaptıklarını söylemeleri ise üç kağıtçılıktan başka bir şey değildir. Bu şekilde seo hizmeti vermekte olan firmalar konusunda çok hassas ve çok dikkatli olunması gerekiyor. Seo belirli olan teknik detayları gerçekleştirip, belirli olan konulara dikkat edildikten sonra sabır ile birlikte çalışılması gerekmekte olan bir konudur.

Peki bir SEO hizmetinin nasıl olması gerekmektedir? Benim belirlemiş olduğum adımları şu şekilde sıralayabiliriz.

Sitenin analizi yapılması
a. Sitenin mevcut olan durumunun analizi
b. Sitenin kelimelerinin analizi
c. Rakiplerin analizi
Site içinde çalışma yapılıyor olması (Onpage SEO ya da InHouse SEO isimleri ile biliniliyor daha çok)
Site dışında çalışma yapılıyor olması, genel olarak başka sitelerden link almak gibi anlaşılılıyor olsa da bu gerçekten çok eksik olan bir bilgidir.
Yapılmış olan çalışmaların takip ediliyor olması ve çalışma esnasında yapılmış olan hataların tespit edilerek bu hataların düzeltilmesi, çalışmalar esnasında gerçekleşmiş olan eksiklerin bulunması ve bu eksikliklerin giderilmesi
Raporlama, tüm bu çalışmalar bittikten sonra da yapılmış olan çalışmaların düzgün bir şekilde raporlanması. bu işin de en zor bölümlerinden bir tanesidir, çünkü Seo Hizmeti vermekte olan firmanın site üzerinde yaptığı tüm işlemleri göz önüne sermekte olacağı alan bu raporlama bölümüdür.

 

3 YORUMLAR

  1. SEO konusunda ülkemizde adam akıllı firmalar olduğunu düşünmüyorum. İşini sağlam gibi yapan görünen ama bir o kadar da siteleri rezil eden bir firma olduğunu biliyoruz sadece. Adam akıllı SEO yapan firma ve bilgi veren uzmanlar şart. Yazı için teşekkürler.

CEVAP VER