Web siteniz hangi konuyla alakalı olursa olsun, hangi tür olursa olsun mutlaka web sitenizin içeriklerinin seo ile uyumlu olması gerekmektedir. Siteniz bir blog ya da ticaret sitesi olabilir bunların seo ile uyumlu olması sizin için daha yararlı olacaktır. Çünkü seo içerikli bir sitenin sonuçları daha hızlı alınmaktadır. Böylece web site gelirinizi de artırmış olursunuz ve site kullanıcı oranınız da artmış olacaktır. Web sitelerinin, arama motorlarında sadece indeks olarak yer alması yeterli olmamaktadır. Sitenizin arama motorlarında her zaman ilk sıralarda yer alması gerekmektedir ve arama motoru sonuçlarındaki payınızı artırmanız gerekmektedir. Çünkü web sayfasında yer alan bilgiler ne kadar değerli ve özgün olursa olsun arama motorunun ilk sayfalarında yer almadığı sürece bu bilginin pek bir önemi kalmamaktadır. Bu noktada seo uyumlu içerek ön plana çıkmaktadır. Ürünleriniz, bilgileriniz, web sitenizde yer alan konular ne kadar iyi olursa olsun rakiplerinizle aranızda fark yaratmak istiyorsanız ve web sitenizi kısa sürede üst sıralara taşımak istiyorsanız seo içerik oluşturmanız gerekmektedir. Yani web sitenizin içeriğini Google’ın diline göre hazırlamanız gerekmektedir. Böylece kısa sürede Google seo ile sitenizin değerini artırabilirsiniz.

Seo içerek ile ilgili dikkat edilmesi gereken altı önemli özellik vardır. Bu özelliklere dikkat ettiğiniz sürece sitenizin değerini yükseltebilirsiniz. İlk dikkat edilmesi gereken konu anahtar kelime çalışmasıyla ilgilidir. Aslında anahtar kelime çalışmasında hedefinizi nasıl belirleyeceğiniz kararını vermiş olacaksınız. Bu yüzden içeriğinizi oluşturmadan önce cevaplamanız gereken bazı sorular vardır. Bunlardan biri içeriği neden hazırladığınızdır. Burada içeriği neden hazırladığınıza cevap verip bu içeriğin doğrultusunda hangi anahtar kelimelerle kullanıcıyı siteye çekeceğinize karar vermeniz gerekmektedir.

Seo içerik hazırlarken dikkat edilmesi gereken bir başka husus ise içeriğinizin özgün ve kaliteli olmasıdır. İçeriğinizi hazırlarken kendinizden bir şeyler katmanız gerekir ki bu size ayrıcalıklı kılar ve Google seo’da üst sıralara çıkmanızı sağlar. Fakat Google seo’da üst sıralarda yer almanız için sadece özgün içerik yetmemektedir. İmla bakımından düzgün, iyi bir Türkçe ile yazılmış kaliteli bir içerik oluşturmanız gerekmektedir.

Bir başka önemli özellik ise içeriğinizin fiziksel görüntüsüdür. Çünkü kullanıcılar on saniye içinde sitenin fiziksel içeriğini beğenmezse sitenizden çıkabilir. Bu da sitenizin alt sıralara düşmesine neden olmaktadır. İçeriklerin yazı tipini, yazı büyüklüğünü, görsellerini özen göstererek hazırlamanız gerekmektedir. Çünkü ilk aşamada kullanıcılar web sitenizin görüntüsünden etkilenmektedirler.

Ayrıca bunların dışında içerikte yer alan anahtar kelime yoğunluğu da seo içerikte dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan biridir. İçeriğiniz kalitesi açısından çok yoğun olmadan kaliteyi bozmayacak şekilde anahtar kelime kullanımı yapabilirsiniz. Aksi halde içeriğiniz tamamen anahtar kelimeden ibaret olur ve bu da web sitenizin değerinin düşmesine sebep olabilir. Son olarak site içi linkleme ve başlık konuları da seo içerikte dikkate alınması gereken konulardır.

1 YORUM

CEVAP VER