Kesinlikle kopya içerik den uzak durmaya çalışın Google internet ortamında web sayfalarını taradığı zaman kimsenin sitesinde bulunmayan kaliteli ve uzun içeriklere önem verir. Ziyaretçiler de arama motorunda arama yaptığı zaman aradığı konu ile bir çok içeriye ulaşabilmesi ve buda doğal olarak ziyaretçinin istediği sonuca kolaylıkla ulaşamamasına neden olmaktadır. Arama ortamlarının daha doğru, kaliteli ve işlevsel olarak kullanılması için aranan sonuçlara kısa bir süre ve net bir şekilde ulaşılması gerekir. Google bu sebeplerden dolayı ; özgün, kopya olmayan ve uzun içerikli olan yazılara dahada önem vermektedir. Özgün içerikler yeni bilgilerle dolu olduğu için işe yarar verilerin olma durumu yükselmektedir. Seo ile sürekli olarak ilgilenen kişiler bunun daha iyi bilirler ki özgün içerik olmayan web siteleri çokta belirli bir yerer gelemez ve yükselemezler. Kopya içerik kullanan web siteleri de Google tarafından filtre cezalarına çarptırılacaklardır. Bu durum karşısında kopya içeriklere dikkat edilmesi gerekmektedir.
Yazılarınız için dahada doğallaşın:
Web sitenize içerik girmeden önce her zaman ki yazılarınızdan daha dolgun, daha özgün ve daha kaliteli içerikler girmeyi öncelikle amaç edinin. Arama motorlarının bütün botları özgün içerik üzerinde çalışmakta ve bununla beraber arama sonucu liste lemeler in de özgün içerik kavramına göre sıralamalara konulmaktadır. Kaliteli, sade ve basit bir anlatım biçiminin seçilmesi gerekli olana içeriklerde ziyaretçileri sayfada tutacak bilgilerin sunulması da çokça önemlidir.
Özgün bir içerik kavramının etki etmiş olduğu kriterlerden birtanesi seo trustrank değeridir. Seo trustrank değeri tamamı ile doğal bir seo çalışması ile yükseltildiği için özgün ve kaliteli içeriklerde bunda çokça etkili olur. Seo trustrank değerinin yükselmesi ise sitenin Google in gözünde değerinin yükselmesi delil olarak gösterilmesi söz konusu olmaktadır. Bu durumda arama sıraların da web sitenizin yükselmesine neden olur.
Blog’unuz da kopya içeriklerden uzak durun!
Seo’ da gerçek anlamıyla bir başarı elde etmek istiyorsanız, kopya içeriklerden kesinlikle uzak durmanız gerekmektedir. Az da olsa günlük bir tane özgün, dolgun ve kaliteli makale yazıları ile sitenizi arama motorlarında değerli bir hal alabilir bu durumda da seo trustrank değerinizi artıra bilirsiniz. Kopya içerik kullanan web siteleri ise Google tarafından cezalandırılacaklardır.
Google’ın özgün ve doğal web sitelerine önem verdiğini düşünür isek eğer, ileri ki zamanlar da gerçekleştirilecek olan yeni algoritma güncellemeleri ile kopya içerik bulunduran web sitelerini yükselemeden düşeceği bir gerçektir. Bu sebeplerden dolayı sitenizde özgün içerikler bulundurmaya özen göstermelisiniz. Yazmış olduğunuz yazıları da sosyal medya da paylaşın ve bu durum karşısında ziyaretçi kitlenizde artış gösterir.

CEVAP VER