SEO’nun ne kadar önemli olduğumu bir şekilde öğrendiniz ve farklı girişimlerle SEO’nun sitelere faydalar sağladığına şahit oldunuz fakat temel olarak SEO’nun neden sitelere bu kadar etki ettiğini merak ediyorsanız bu makalemizi okumanızda fayda var.

Her şeyden önce SEO’nun bir harcama değil bir yatırım olduğunu bilmeniz gerekiyor. SEO’ya harcadığınız paranın çok daha faydasını işlemler bittiğinde geri alacağınızdan her zaman emin olmalısınız. Bazı kelimelerin aramam motorlarında daha fazla arandığını fark ettiyseniz bu kelimeler arama motorlarında gruplandırılır ve SEO’su en güçlü olan sitelerden en düşük olan sitelere doğru arama motorları ziyaretçi gönderimi yaparlar. İşte bu en önemli neden olsa da SEO yapmak için diğer nedenleri de sizlere saymak istedik.

 1. SEO web sitenizi ön plana çıkarır
  Arama motorlarında web sitenizin ön planlara çıkması için sitelerinizin daha popüler olması için SEO yapmak zorundasınız.
 2. SEO pazarlama karışımının önemli bir parçasıdır
  Markalaşma ve diğer unsurlarla birlikte SEO yaptığınızda sitenizin ve markanızın daha fazla duyulması gerçek olacaktır. Bu da pazarlama tekniklerinize önemli bir katkı sağlayacaktır.
 3. SEO araştırma/satın alma sürecini etkiler
  Müşterileriniz hiçbir zaman sabit değillerdir. Her zaman daha iyi sonuçları almak için uğraşırlar. Bu durumda yüksek sıralarda yer alan sitelere gireceklerdir. Bu bakımdan her türlü arama sonuçlarında sitenizi en yukarılarda tutmanız gerekmektedir.
 4. SEO satışlarınız için kartvizittir
  SEO dijital bir kartvizit görevi görmektedir. Herkese kartvizit dağıtmak yerine kartvizit almak isteyenlerin size geleceğini düşündüğünüzde arama sonuçlarında en üstte çıktığınızda kullanıcılar sitelerinizi yer imlerine ekleyecektir. Bu da sizden kartvizit alınması anlamına gelecektir.

İşte tüm bu nedenlerden dolayı SEO yapmalısınız. Web sitelerinizin popülerliği için artık seo şart olmuştur.

 

CEVAP VER