Aslında tüm işler bu şekilde ilerlemektedir. Seo’da sevmek yani web sitenizi sevdiğiniz zaman ona ilgi ve alaka göstermeniz durumunda doğal olarak seo yapmış sayılacaksınız. Sevgi her şeyde değer vermektir. Değer verildiği zaman bir konu yükselir ve yüceltilir. İlgi gören konu veya bir nesne ise mutlaka hak etmiş olduğu desteği alır. Bizde Noktaorg olarak kurduğumuz sitemizi severek ve özen göstererek her kelimesini hazırladık. Aslında bir bebek olarak düşünebilirsiniz evet site sizin bebeğiniz ve insan evladını sevmez mi değil mi? Onun hep başarılı olmasını istersiniz, sürekli iyi yerlerde olması için bir şeyler yapmaya çalışır fedakârlıklar yaparsınız. Bazen ise başkasının canını bile yakabilirsiniz.

Web sitenizde de bu şekilde olmalısınız daha çok fedakâr olmalısınız ona vakit ayırmalı ve gerekli ihtiyaçlarını gidermelisiniz. Bir fidanı dikince ilk başlarda ne kadar çok ilgilenirseniz o kadar fazla meyvesini alırsınız. Web sitesinde iste ilk başlarda ilginizi gösterin, göstermiş olduğunuz ilgi zamanla size geri dönecektir ve istediğiniz noktaya mutlaka ulaşacaksınız. Çünkü web siteleri sahiplerine asla ihanet etmezler siz ne kadar besler ilgi gösterirseniz karşılığını mutlaka alırsınız bundan kesinlikle şüpheniz olmasın.

Seo yapmak için milyarlarca para harcamanızın sebebi yeterince ilgi göstermemenizdir. Aslında siz bir dadı tutuyorsunuz evet seo yapan kişiler dadıdır ve yapmış oldukları meslek dadılıktır. Ne kadar basite indirdim değil mi? Siz kendi bebeğinizi bir dadıya emanet etmek yerine kendiniz gerekli özeni gösterseniz sizin bilginiz doğrultusunda büyüse nasıl olur? Onun her şeyini bilirsiniz ve ona göre önlemler tedbirler alırsınız bu sayede nerde olduğunu ne yaptığını kaç kişi tarafından ziyaret edildiğini izleyebilirsiniz. Aslında bu çok zevkli bir iş bir emek harcıyorsunuz ve sitenizi binlerce kişi ziyaret ediyor yazmış olduğunuz makaleleri, hazırladığınız videoları, grafik katarak yapmış olduğunuz resimleri görüyorlar hatta bazıları ise yorum atarak görüşlerini belirtiyorlar. Bundan ne kadar mutlu olabileceğinizi düşünebiliyor musunuz?

İnternet üzerinde site yükseltme, hit kazanma gibi binlerce makale var aslında bunların hepsi boş siz yeterince ilgi ve alaka göstererek sitenizi sevmeniz durumunda emin olun ki o boş yere okuyup vakit harcadığınız makalelerin bir işe yaramadığını gözlemleyerek sadece sitenizi sevmekle meşgul olacaksınız.

CEVAP VER