Şirket açmadan önce ?

Aslında aklımda şirket açma fikri var fakat şuanda zaman gerekiyor. Çünkü hiç bir şey yerine oturmamış ve çoğu zaman sıkıntılar çıkabiliyor.

Yeni bir iş kurmak için birazda cesaret gerekiyor. En yeni girişimciler gibi, çok az fon var ve bu fon doldurmak için bir gelir yok. Bunun için biraz finansal destek biriktiriyorum. Bu destek ne kadar büyük olursa inanın o kadar rahat ederim.

Bir bütçe belirlemeliyim ve bu bütçe nereye gidecek iyi hesaplamam gerekiyor. Çünkü şirket kurmak kolay bir şey değil !

Kurgulamak

İşe başlamadan önce işin tanımını zihnimizde ve bir plan aracıyla dışarıya aktarmalıyız. Çünkü daha şirketi kurmadan kapatmak istemeyiz yada istemem diyeyim. Nereden ne gelecek ? Ne üzerine bir şirket kuracağız ? Bu şirketin türü ne ? Anonim, Limited Vs.

Öncelikle şirketin türünü seçmeniz gerekiyor. Bunu da sizin yapacağınız işe göre seçmenizi tavsiye ederim. Ben bilişim üzerine bir şirket kuracağım yakın zamanda o yüzden Limited’i tercih edeceğim sanırsam. Kurulumu daha kolay ve bizim yeminli müşavirlere sordum  .

Takip Edin

Sektörde sizin gibi olan şirketler neler yapıyor ? Nasıl kazanıyorlar ? Düzenlediği kampanyalar var mı ? Personel alırken işe neye dikkat ediyorlar. Bunları takip edin. Değerlendirin ve sonuçları analiz edin.

İkinci El Eşyalarınızı Hazırlayın

Başlangıçta bir işe başlarken bildiğiniz gibi bir ofis olması gerekiyor.  İkinci el eşyalarınız araştırın bakın bakalım piyasaya ne var ne yok  . Piyasada kesinlikle size göre eşyalar vardır  .

Yer araştırması

Şirketi kuracağınız yerin araştırmasını iyi yapın. Ne kadar işlek bir yer seçerseniz müşterilerin size ulaşması o kadar kolay olur.

Akılda kalıcı şirket isimi

Akılda kalıcı bir şirket ismi ile markalaşma yoluna gidebilirsiniz. Bu sayede daha hızlı büyüme gösterip şirketinizi büyütebilirsiniz.

 

Bizden şuanda bu kadar  . Belki ileri makalelerimiz de daha derinden değiniriz bu konulara  .

 

1 YORUM

  1. Şirketi kuracağınız yerin araştırmasını iyi yapın. Ne kadar işlek bir yer seçerseniz müşterilerin size ulaşması o kadar kolay olur reklam çok önemli her konuda reklamınızı iyi yapmalısınız.

CEVAP VER