Arama motorları ve ziyaretçi başlık nasıl olması gerekir?

Bir çok web sitesi sahibi olanlar başlık seçerken, kullandığı bir makale adı ile sınıflandır yada bulmuş olduğu lokasyon, iş kolu ile ilgili ifadeleri yazmadığı yada uzun birbirini tekrarlayan başlıklar yazıldığını görüyoruz. Ve bu yüzden de hedef kitlemize ulaşmamızda yetersiz bilgi vermiş oluruz. Ya da spam kelime zorlaması yapıyoruz demektir arama motorları da bu durumu sevmezler zaman içerisinde var olan başarımızda böyle yapıldığı sürece geriye gider.

Peki başlığı nasıl düzeltebilirim?

Sitenizde yer alan site düzenleme panelinden ya da “header” üzerinden “metatags” düzenleme seçeneklerini kullanabilirsiniz.

<title>Markamız |Losyonumuz | İşkolu, faaliyet alanı, ürününüz</title> bu şekilde oluşan bir düzenleme yapmalıyız.

Başlık seçerken dikkat edeceğimiz hususları şöyle sırala ya biliriz.

Başlık asla 70 karakteri geçmemeli; Sebebi ise arama motorları başlıklarda 70 karakterden fazlasını okumaz. Bunu pek çok kişi yapar çok karakter girer bu durum yazınızın Google de ilk sırada çıkmasını önler.

Başlıkta tekrarlayan kelimeler olmamalı: Ardı ardına sürekli aynı kelimeler gelmemeli sebebi ise kelimelerin hepsi ile arama motorları çeşitli şekilde ilişkiler kurar. Sitemizin faaliyet kolu hedeflen dirilen lokasyon ve ürünlerimizle ile ilgili ifadeler mutlaka yer almalıdır. Bu gibi durumlara dikkat etmeniz gerekmektedir

Site başlığı kadar site açıklaması da oldukça önemlidir.

Site açıklaması oluştururken dikkat edilecek hususlar:

Açıklamada bulunan toplam karakter sayısı 160’ı geçmemeli. Arama motorları da sadece 160 karakter kadar kur.

Site açıklamasında da kelime tekrar düşünülmemelidir. Burada kullandığımız bütün kelimeler arasında kombinasyonları kuracak şekilde programlanmış olan botlar her kelimeyi bir biri ile ilişkilendirir ve arama sonuçlarında kelimeleri bulur bunu da dikkate alır. Bu konudaki zorlamaları da spam amaçlı kurulmuş site dalgalanması ile sabıkamız da tutar.

Sitenizin lokasyonunu, hizmet alanlarını, yazınızı en iyi anlatan ve arama motorlarında şıkça aranan ifadeler kullanmanızda fayda vardır.

CEVAP VER