Sosyal medya özellikle son yıllarda firmaların veya kişilerin tanıtımı açısından önemli bit yer oynamaktadır. Son derece önemli bir yere sahip olan Sosyal Medya günümüzde seo çalışmaları için önemli bir yer tutmaktadır. Arama motorlarında üst sıralara çıkmak için sosyal medyayı aktif olarak kullanmanız gerekmektedir.

Sosyal Medya ile SEO Yapma Mantığı Sosyal medya denildiğinde akla ilk olarak gelen siteler paylaşım siteleridir. Gerçek kullanıcıların dolaştığı, çeşitli paylaşım ve yazıların paylaşıldığı bu adreslerde içerikleri güzelleştirmek ve hitap edilen kısma gerekli bilgileri sunmak amacı ile paylaşım yapılması önemlidir. Bu işlem genellikle paylaşacağınız kampanya veya ürüne ait olan bir resim ve açıklama yazısından ibarettir. Daha sonra linkleme yapılarak sitelere yönlendirmeler yapılmaktadır.

Facebook sosyal medya içerisinde en fazla kullanılmakta olan ve adı duyulmuş olan sitedir. Ülkemizde milyonlarca kişinin gezinmekte olduğu ve aktif olarak kullandığı Facebook’da SEO yapmanın birkaç önemli adımı bulunmaktadır. En önemlisi sayfalar açarak alakalı kişileri toplama işlemleridir. Facebook üzerinde firma veya kişilere kar amacı gütmeden sayfa açılabiliyor ve hitap edilen kişiler bu sayfalarda toplanıyor. Bu sayede kampanyalarınız ve ürünleriniz hakkında alakalı kişilere ulaşmanız daha kolay oluyor.

Sosyal medyanın ülkemizde en fazla kullanıldığı sitelerden bir tanesi de Twitter’dır. Bu sitede tek anlatımlı twitlerle seo çalışması yapılmaktadır. Bu işlemler için genellikle trend topic dediğimiz bağlantıların içerisinde güzel bir anlatımla bağlantıların ve linklerin gönderilmesi şekli ile yapılmaktadır.

Tüm bunların yanında Google Plus da seo çalışmaları açısından önemli bir yer tutmaktadır. Google’nin bir yapıtı olması sebebi ile Google’nin önem verdiği sosyal paylaşım ortamlarından bir tanesi olan Google+ da bağlantılar ve linkler paylaşmak önemlidir. Sosyal medyayı kullanarak seo yapabilir sitelerinize ziyaretçiler çekebilirsiniz. Bu sayede web sitelerinize gelen hitleri artırabilirsiniz.

CEVAP VER