Tanıtım Filmi’nin Önemi

Tanıtım filmi henüz yeteri kadar ilgi görmese de insanların bu yönde kesinlikle bilinçlenmesi gerekmektedir çünkü bizler yazıdan ziyade daha çok görsel konulara önem veriyoruz buda firmaları videolar resimler ve animasyonlar gibi çeşitli çalışmaların yapılmasına yönlendiriyor. Hedef belirlemiş olduğunuz kitleye görsellik sayesinde kalıcılık yaratabilir insanların akıllarına yerleşmesini sağlayabilirsiniz.

Günümüzde sektörler arası rekabet gittikçe güçlenmektedir. Eğer sektörünüzde güç kazanmak istiyorsanız tanıtım filmlerine gerekli özeni göstererek hedef kitlenize mutlaka sunmalısınız. Ayrıca Ürünlerinizin tanıtımları için en etkili yöntem olarak görsel videolu tanıtım filmi olabilir veya herhangi bir sunum için önceden hazırlanmış bir senaryonun çekimi ile daha kaliteli içerikler sunma imkânına sahip olabilir hatta eğlenceli tanıtım filmleri hazırlayarak firmanızın fan gruplarını oluşturarak birçok kişi tarafından bilinir konuma gelebilirsiniz. Yani tanıtım filmleri sizi sektörünüzdeki tüm rakiplerinizi alt etmenizi sağlayabilir.

Reel çekim olarak yapılan veya grafik çizim ile oluşturulan tanıtım filmleri müşteriye doğrudan hitap edilebilir. Bir tanıtım filminiz varsa eğer müşterilerinize en hızlı şekilde ulaşmanızı sağlayabilirsiniz. Bunun sebebi ise şuan ki koşullar göze alındığı zaman daha çok internet üzerinde vakit geçirdikleri için her işlerini de bilgisayar üzerinden yapmaktadırlar ve bir siteyi ziyaret ettiği zaman fazla zaman harcamak istemez bu noktada videolar biraz daha fazla kullanıcıların zamanını aldığından dolayı daha fazla özellikten video şeklinde bahsedebilirsiniz.

Tanıtım Filminde Başarılı Olmanın Yolları

Tanıtım filmlerinde başarılı olmak için öncelikle bir senaryo yazmanız gerekmektedir. Yazmış olduğunuz senaryoyu provalar ile eksikliklerini tamamladıktan sonra çekim aşamasına geçilerek hazırlanabilir. Tanıtım filmlerinde vurgu hedef kitlenize olmalı ve olabildiğin en doğru anlatım şeklini kullanmalısınız. Filmin sadece görüntü kalitesi ve senaryosunun kaliteli olması yetmiyor doğru bir dil akıcı anlatımı içtenlik ve samimiyetle özenle hazırlamalısınız. Animasyonlarla grafikler daha vurgulu bir hale getirebilir. Küt Bir anlatım kullanmak her zaman kullanıcıyı sıkacağı için her bir dakikasını merak ettirmeniz gerekmektedir. Bu merakı eğlenceli videolar yaparak kazanabilirsiniz. Durum böyle olursa videonuz yayılarak binlerce kişiye ulaşabilir bu durumda sizi sektörünüzde popüler bir duruma getirir. Ayrıca bunların yanı sıra tanıtım filmlerinin sonunda küçük sürprizler ve hediyeler ile tanıtım filmlerinizin büyük kitleye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

 

Tanıtım Filmi Nasıl Çekilir?

Tanıtım filmlerinizi ya da filminizi çekmeden önce elinizde bulunan imkânları göz önüne sermelisiniz bu imkânları en iyi şekilde değerlendirerek hepsini uygun alanlarda kullanmanız gerekmektedir. Kullanılacak araçların doğru yerlerde olması ve ışık ile ürününüzün veya hizmetinizin ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz. Çekimlerinizi imkânınızın elverdiği derecede en iyi şekilde kaliteli bir görünüm oluşturmalısınız. Görüntünün kalitesi hedef kitlenize profesyonelliğinizi yansıtacaktır.

 

Tanıtım Filmi Seslendirmesi

Tanıtım filminiz potansiyel olan müşterilerinize hitap ettiği için gerekli ciddiyeti saygı çerçevesinde hedef kitlenize his uyandırmak zorundadır. Müşterilere hitap edeceği için seslendirme ve müziğin önemi büyüktür. Dış seslendirme kullanıldığı zaman seçmiş olduğunuz ses ürünleriniz veya hizmetlerinizi vurgulayan tonlarda olması her zaman iyi sonuçlar çıkartacaktır. Müzikler ile firmanıza özel jingle kullanılması daha fazla kurumsallık katacak ve insanların akıllarına yerleşmesini sağlayacaktır. Bu yüzden tanıtım filmlerinde jingle kullanılmasını her zaman tavsiye ediyoruz. Fazla bilgiyi bir arada değil yazılar ile değil de kısa ve net bir şekilde asıl vurguyu ses ile yaptıktan sonra işleminiz tamamdır.

Tanıtım Filmi Nasıl Sunulur?

Bu anlattıklarımızı hazırladıktan sonra önemli bir durum ise tanıtım filmlerinin sunuş şeklidir. Eğer internet üzerinden bir sunum yapacaksanız seçmiş olduğunuz hostig kaliteli olmak zorundadır çünkü donarak, takılarak çalışan bir tanıtım filmi vermek istediğiniz vurguyu her zaman yarıda kesecektir. Eğer CD veya DVD olarak dağıtacaksanız orijinallik açısından kesinlikle üzerine baskı yaptırmalısınız. Konferanslarda sunum yaparken Projeksiyonun kalitesi ve ayarlaması en net şekilde yapılarak ışıkların ayarlanması gerekmektedir.

CEVAP VER