Teknoloji Blogu yazmak isteyenler için bir kaç tavsiyede bulunmak istiyorum. Yazması En zor olan bloglar’dan birisi teknoloji dir. Çünkü google sıralamalarında çıkmak için bir çok emek harcamanız gerekmektedir yani kısaca çok zahmetli iştir. Hevesinizi kırmak gibi olmasın ama eğer teknolojiden ilk haberdar olanlardan değilseniz ve makale yazmayı sevmiyorsanız hiç bu işe girmeyin derim.

Yukarıda teknoloji blogu yazmak için sizde olacak yeteklerden bahsettim peki neden bunlardan bahsettim? Eğer yazılarınızın bir çok kişi tarafından okunmasını ve beğenilerek paylaşılmasını ayrıca bir çok kişinin hedefi olan para kazanmak için sizlere bu özellikleri saydım. Peki neden teknolojiden ilk haberdar olmam gerekir? Çünkü Google’a ilk girişi yaparak sıralamalarda yükselmek ve zamanında hedef kitleye rahat bir şekilde uğraşmak için teknoloji konusunda ki bütün meyveleri yemek için buna mecbursunuz.

Kopya olarak hazırladığınız teknoloji blogunun içeriğin bilinen arama motorları için hiç bir önemi yoktur ve spam niteliği taşıyarak sitenizi iyileştirmek isterken daha da kötü durumlara getirebilirsiniz. Her zaman günde 1 tane ama kopya olmayan içerik atarak sitenizin arama motorlarındaki kalitesini artırırsınız ve anında index’ler alarak sıralamalarda lider konumda olursunuz buda sizin rakiplerinizi alt etmenizi sağlar.

Daha önceden blog yazdıysanız bu işleri bilirsiniz zaman eski zaman değil herşey zorlaştığı gibi arama motorları da biz bloggerlar’ın işlerini dahada çıkmaza sokuyor sadece makale yazmak yetmiyor içerik çok önemli olduğu için teknoloji blogu yazarken içeriğin’ize çok dikkat etmelisiniz neden mi? Çünkü sitenize gelen böcekler anahtar kelimen’ize göre makalenizi inceler ve ona göre değerlendirme yapar kopya olup olmadığına, İçeriğin yoğunluğuna, anahtar kelime yoğunluğuna ve dış seo ya yani dışarıdaki sitelerin  sizlere referans olmanıza bakar.

Bu dediklerimde sorun yoksa ve istikrarlı bir çalışma yaptıysanız bir çok kelimede anahtar kelimeniz lider konumda olur ve kaliteli işler çıkartırsınız. Kaliteli içerik çıkartmak demek hem kişilerin sizin blogunu takip etmesi demektir değil mi? Siz beğendiğiniz ve zevk alarak okuduğunuz veya oynadığınız oyunu tekrardan oynarsınız yada okumuş olduğunuz bloğu okuyarak diğer konularını da takip edersiniz çünkü yazan kişinin kaliteli içerikler yazdığını bilirsiniz ve sürekli takipçisi olursunuz. Kim istemez ki bir çok takipçisi olunmasını? Buraya ek olarak özellikle teknoloji blogu yazan bloggerlara demek istiyorum. Eğer ilk çıkan haberleri hemen özgün bir şekilde uygun olarak hazırlarsanız büyük bir kitleniz oluşur. Eğer gerçekten kazanmak istiyorsanız tüm bu makalemin özeti sabır ve özgünlüktür. Özgün olun ve adsense den gün geçtikçe gelirlerinizi katlayın

Dilerim ki teknoloji blogu yazan arkadaşlar ve tüm bloggerlar istediği kazancı elde ederler tabii kimsenin hakkına geçmeden. Hak konusuna özellikle dikkat eden Google dünyanın en iyi arama motorudur ve özellikle bu konuya dikat eder.

CEVAP VER