Telif Hakkı

Noktaorg.com içerisinde bulunan içerikler tamamen özgün olarak yazılmıştır. Bu yazıların link verilmeden paylaşılması yasal yollara baş vurma hakkını tanımış olur. Yazının kaynağı örnek olarak;

<a href=”http://www.noktaorg.com/yazinin-linki“>Bu yazı; Nokta Org bloğu aracılığı ile ,27.09.2015 tarihinde, noktaorg.com‘da yayınlanmıştır.</a>

Telif hakkı olarak gördüğünüz, içerikleri veya içerisinde bulunan herhangi bir ögeyi bize belgeli bir şekilde merve.gdk10@gmail.com adresine mail göndererek bize ulaşabilirsiniz. Mail belgeli olarak ulaştığı taktirde 10 iş günü içerisinde kaldırılacaktır. Aksi taktirde hiç bir hak iddia edilemez.

  • Yasal Altyapı

5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu‘na göre zaman damgası, bir elektronik verinin, üretildiği, değiştirildiği, gönderildiği, alındığı ve / veya kaydedildiği zamanın tespit edilmesi amacıyla, elektronik sertifika hizmet sağlayıcısı tarafından elektronik imzayla doğrulanan kaydı ifade eder.

Damgalama işlemi sonrası, o dokümanın, hangi tarihte oluşturulduğu ve üzerinde hiçbir değişiklik yapılmadığı sayısal ortamda doğrulanmış olur.

Zaman damgası, kişilerin kendilerine ait elektronik verilerin üzerindeki fikri mülkiyet haklarının belirlenmesinde kaynaktır.

  • Zaman Damgası Nedir?

Zaman Damgası, 5070 Sayılı Elektronik İmza Kanunu 3.maddesinde de belirtildiği gibi “Bir elektronik verinin, üretildiği, değiştirildiği, gönderildiği, alındığı ve / veya kaydedildiği zamanın tespit edilmesi amacıyla, elektronik sertifika hizmet sağlayıcısı tarafından elektronik imzayla doğrulanan kayıt” olarak tanımlanmaktadır.

Zaman damgası elektronik ortamda, üzerinde zaman bilgisi olması gereken tutanak, sözleşme, doküman ve benzeri her türlü elektronik verinin, belirli bir zamandan önce var olduğunu kanıtlamak için kullanılır.

Ayrıntılı bilgi için sahiplen.com‘u ziyaret edebilir, içeriklerinizi koruma altına alabilirsiniz.