Twitter’da aktif olmak web siteleri için altın değerinde bir hit yöntemidir. Hit arttırmak için yapmış olduğum yeni araştırmalar arasında Twitter’in ne kadar önemli olduğunu anlamış bulunmaktayım.  Kendi bloğum içinde kullanacağım bu yöntemleri sizinle de paylaşarak başarıya ulaşmanızda yardımcı olmak isterim.

Öncelikle sitenizin anahtar kelimelerini bir kâğıda yazarak onları türetin daha sonradan Twitter üzerinde bu anahtar kelime üzerinde yoğunlaşan Twitter kullanıcılarını bulun ve takip etmeye başlayın takip etmeniz sonucunda farkına varan firmalar hepsi olmasa bile bazıları sizi takip listesine alacaktır. Bu takibin sonucunda paylaşmış olduğunuz içerikler doğal olarak karşı tarafa yansıyacaktır. Buda size hit olarak dönüş sağlayacaktır.

Bu yöntemin ardından sürekli yayınladığınız makaleleri Twitter paylaşın. Paylaşımlarınız sadece sitenizde bulunan makalelerle sınırlı kalmasın. Daha çok konunuz ile ilgili Twitler atarak kullanıcı odaklı olmaya özen gösterin daha çok bilgi ve kendinize özel paylaşımlarda bulunun aksi takdirde twitterda başarılı olabileceğinizi düşünmüyorum veya konuyu daha eğlenceli hale getirerek kullanıcılara hitaplarda bulunun bu hitaplar sayesinde başarıya ulaşacağınızdan emin olabilirsiniz.

Twitter’da konunuzun dışına çıkmamaya özen gösterin ve bazı gruplaşmalara yönelik paylaşımlarda bulunmayın çünkü bu paylaşımlar eksi puan kazandıracaktır ve takipçi kaybetmenize neden olacaktır. Bununla birlikte bazı yerlerde hakkınızda kötü konuşmalarına neden verecektir.

Videolar kesinlikle en önemli faktörlerdir. Bir video sosyal medya üzerinde tuttuğu zaman artık kimse sizi tutamaz ve kesinlikle lider olursunuz. Twitter’da Aktif olmak için en zahmetli ama en iyi geri dönüş alabileceğiniz tek konu videolardır. Çünkü insanlarımızın okumak yerine görsellik konusu daha fazla dikkatlerini çekiyor hele birde video olurda tutulursa, başarı sizin için çok yakın demektir. Bir düşünün video yaptınız ve yüzbinlerce kişi tarafından paylaşıldığını ne kadar fazla aboneniz ve fan gurubunuz olur farkında mısınız? Birde sosyal medyada aktif tek kişi iseniz rakibinizde olmayacak ve zirvede olmanın farkını yaşayacaksınız.

Bu anlattıklarım çerçevesinde ilerlerseniz Twitter da aktif olmayı başarabilirsiniz. Aktif olmak demek sizin için her zaman kar getirir bunu asla unutmadan bol twitli günler dilerim

CEVAP VER