Kullanıcıların merakla beklediği Windows 9 işletim sistemi bilindiği üzere Microsoft tarafından yapılan son açıklama ile gelecek sürümün Windows 10 olacağı bildirilmişti.

Windows 10 ücretsiz beta sürümü içerisinde bir çok yenilik yer almakta özellikle Windows kullanıcılarının Windows 8 de yer alan Metro arayüzü hakkında bir çok eleştiri yer almaktaydı, Microsoft kullanıcıların eleştirilerini dikkate alarak Windows 10 sürümünü kullanıcıların isteklerine göre işletim sistemi oluşturulacağı resmi açıklama ile bildirildi.

Windows 10 işletim sistemini Microsoft sitesinden hotmail veya windows live hesaplarınız ile giriş yaparak beta sürümünü indirebilirsiniz. Hotmail ve Windows live hesabınız yoksa eğer yeni bir hesap oluşturarak Windows 10 sürümünü indirebilirsiniz.

Windows 10 Sistem Gereksinimleri    

Microsoft iletişim müdürü Frank Shaw’ın paylaştığı bilgi ile Windows 10 sistem gereksinimi Windows 8 ile aynı olacağı açıklandı.

  • 1 GHZ PAE, NX ve SSE2 destekli işlemci
  • 32 Bit için 1 GB, 64 Bit için 2 GB RAM
  • 32 Bit için 16 GB boş bir depolama yeri, 64 Bit için 20 GB boş bir depolama yerine
  • WDDM sürücülerine sahip DirectX 9 destekli ekran kartı

Windows 10 Nasıl İndirilir? – Windows 10 Kurulumu Nasıl Yapılır ?

  • Windows 10 beta sürümünü indirmek için kullanıcılardan hotmail veya windows live mail hesabı istenilecektir.
  • Windows 10 beta sürümünü indirmeden önce sistem gereksinimlerini kontrol ederek bilgisayar donanım parçalarına göre uyumlu olup olmadığına bakınız.
  • Windows 10 indirme işlemi gerçekleştiğinde Windows 10 işletim sistemi dosyası .ISO uzantılı olduğu için sizlerden .ISO destekli programlar ile açmanızı isteyecektir. ISO uzantılı dosyaları açmak için Daemon Tools veya Ultra Iso programlarını kullanarak Windows 10 dosyasını açabilirsiniz.
  • Windows 10 indirme işlemi tamamlandığında ISO dosyasını DVD veya Flash belleğe atarak kurulum işlemine başlayabilirsiniz.
  • İndirmiş olduğunuz Windows 10 ISO dosyasının içerisinde yer alan setup.exe dosyasına tıklayarak kuruluma başlayabilirsiniz.

 

1 YORUM

  1. Wondows 10 gercekten harika. Özellikle windows 8 in begenilmemesi ve baslat menusunun bulunmamasi windosws 10 a olan talebi arttirdi bence. Kullaniyorum ve gayet memnun kaldim wondows 10 dan. Denemekte fayda var deneyin.

CEVAP VER