WordPress seo ve seo V2 konularında ek olarak önemli bilgi vermek istedim.

Herkes WordPress sisteminin Google da “üst” sıralarda yer almasını istiyor fakat yanlış yöntemler ile uygulamaya devam ediyor.

WordPress ping servisleri sayesinde yazdığınız yazılar anlık olarak arama robotcuklarına bildirilirler ve o robotlar ise anında o konunuzu ziyaret eder buda yazılarınızın  2 veya 3 dakikada indexlenmesini sağlar. WordPerss.org da verilen ping listesi sadece belli ping sitelerini kapsamaktadır. Listeyi Google da ping service ya da ping list gibi kelimelerini arattığınızda karşına baya liste çıkar. BlackHat WordPress seo olarak ta karşınıza çıkabilir.

Özgünlük: Sitenizdeki yazıları yazarken daha özgün bir şekilde yazmaya çalışın. Yani özgünlü yazınızı sizden önce başka bir site yayınlamış olmasın. Googlede içerik algılayınca bu sayede ilk başta çıkacaktır içerik olarak.

Etiketler: Etikketler ise WordPressin özelliklerinden birisidir. Bu durumu ise şöyle açıklayalım bir yazıya birden fazla başlık veya sayfa oluşturmak istiyorsunuz ama tek sayfa oluşturmak zorundasınız. Tabi ki etiket sistemi sayesinde 1. Sayfa olan yazınızı 6 ve 7 sayfaya dönüşebiliyor. Ve bu durum karşısında Google de bu alternatif kelimeler sizin için büyük bir fayda sağlıyor.

Ancak etiketleri şu şekilde girmeniz sizin açınızdan daha iyi olacaktır. Mesela “Can Bonomo” kimdir ya da hangi şarkısıyla meşhur yazmak yerine Eurovisyon yarışmacısı gibi daha ilgi çekici kelimeler yazabilirsiniz. Bu içerikler daha faydalı olacaktır.

Sosyal siteler: sitelerimizin Türkçe alt yapısı olmasa da birçok sosyal sitede yazılarımız yayınlanır ve bu saye dede sitelerimiz hem hit yönünden hem de backlink yönünden oldukça zenginleşir. Alternatif olarak da facebook ya da twitter gibi siteler kullanmanız hem sitenin prestiji hem de takip edenler için oldukça kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca yayınlarken de ilgi çekici kelimeler kullanmaya dikkat edin basit kullanılan bir kelime siteye girdirmez ama ilgimizi çeken kelimeler olunca daha çok giriyoruz. Tabi ses sitelerini de takip etmeniz siteniz için yararlı olacaktır. Ve bir siteyi optimize ederken de Google için değil de ziyaretçi için optimize edin sizin için hangisi daha hoş ise onu kullanmaya özen gösterin.

CEVAP VER