Wp Robot bir WordPress eklentisidir. Bu eklenti bot görevi taşımakta ve harici sitelerden kendi web sitenize içerik çekmektedir. WordPress sitelerde spam taktiği ile Adsense üzerinden gelir elde etmek isteyen genel olarak webmasterlar tarafından uygulanan bir uygulamadır.

Wp Robot Özellikleri:

 • İstediğiniz bir siteyi belirleyerek içeriklerini rss yolu ile çekebilirsiniz.
 • Belirlediğiniz anahtar kelimeler ile içerik çekebilirsiniz.
 • Çekmiş olduğunuz içerikleri dilediğiniz kategoriye ekletebilirsiniz.
 • Zamandan Tasarruf Edebilirsiniz.
 • Çekmiş olduğunuz içerikleri farklı dillere çevirip özgünlük sağlayabilirsiniz.
 • Birden fazla site ekleyebilir içerik karması yapabilirsiniz.
 • Bir sayı belirleyip günlük belirlemiş olduğunuz sayı kadar sitenize içerik girdirebilirsiniz.
 • Zaman ayarlaması yaparak yazıların tarihlerini değiştirebilirsiniz.

Bunlar ve daha sayamadığımız birçok özelliği ile bu eklenti dikkat çekmeyi başarmış bulunmaktadır.  Tabi bu kadar özelliğe sahip olan bir eklentinin bir bedeli olmaktadır. Belirlemiş oldukları ücretle eklentiye sahip olabilir botu siteye kurabilirsiniz. Birçok wp robot kullanıcısı eklentiyi kullanırken RSS özelliğini tecih etmekte buda içeriğini çekeceğimiz sitenin RSS adresinin olması gerektiğini gösteriyor. Genel olarak Google üzerinde RSS bulma taktiği “site: .blogspot.com Anahtar Kelime” bu şekilde arama yaparak webmasterlar RSS temin edebiliyor. Fakat bu yöntemi biz önermiyoruz. Sağlam bir RSS araştırması yaparak kaliteli sürekli güncellenen bir site bulmak zorundasınız ki o siteden gelen içerikler sizin sitenizde spinli bir şekilde yayınlanmış olsun.

Wp Robot ile Ne Yapabilirim?

Bahsetmiş olduğumuz bu eklentinin ayarlarını yaptıktan sonra Adsense üzerinden reklam alarak gelir elde edebilirsiniz. İçerikleriniz farklı bir dile çevrilmiş olacağından dolayı kopya içerikten dolayı spam yapmış olmayacak. Bu şekilde birden fazla site yaparak ciddi rakamlarda gelir elde edebilirsiniz.

Wp Robot Kurulumu Nasıl Yapılır?

Bu anlattıklarımız sizi bu eklentiyi kullanmaya doğru yönelttiyse sıra geldi eklentinin kurulumuna;

 • Öncelikle Wp robotun kendi web sitesini ziyaret ederek satın almanız gerekmektedir.
 • Daha sonra almış olduğunu hosting’e

 

6 YORUMLAR

 1. Bot ile içerik çekmek kısa vadede bir şeyleri olumlu gösterse de uzun vadede sitenize zarar verebilir. Bunun için yapacağınız şey konuları düzenlemek olabilir. Çektiğiniz içeriklere 4-5 cümle özgün içerik girerseniz sizin için daha faydalı olur.

 2. Çok güzel bir uygulamaya benziyor gerçekten, çok pahalı değilse almak mantıklı, çekilen içerikler ufak tefek değişikliklerle düzenlenerek özgün hale getirilerek kullanılabilir. Özellikle paravan bloglarda zaman kazanmak için kullanılabilir.

CEVAP VER