Youtube’dan nasıl para kazanılır diyerek aklınıza takılan sorular varsa size buradan yardımcı olamaya çalışacağım. İlk öncelikle Youtube Google ile birlikte olduğu için Adsense hesabınız olmalı. Adsense hesabı açmak için Google üzerinden kayıt gerçekleştirerek başvurabilirsiniz. Başvurunuzun onaylanması biraz zaman alacaktır. Onaylandığı takdirde Youtube üzerinden para kazanma işlemleriniz başlaya bilir.

İnternetten ideal para kazanma yöntemlerinden belki de en önemlisi Youtube’dur. Para kazanmak için yapmanız gereken işlemler basit aslında. En büyük kaynağımız tabi ki Google. Bize sunmuş olduğu özellikler sayesinde kolay bir şekilde Youtube üzerinde kanalımızı doldura biliriz. Nasıl dolduracağınız hakkında bilginiz yok ise biraz size bunlardan bahsedeyim.

Öncelikle hangi konu hakkında Youtube kanalı açmayı düşünüyorsunuz? Bu soruyu kendinize sormalısınız daha sonradan belirleyerek Youtube’dan para kazanmak için kanalınızı açıyorsunuz. Daha sonra Google üzerinden o konu hakkında anahtar kelimesi yüksek derecede bir arama yapıyorsunuz. Arama yaptıktan sonra videolar bölümüne tıklayarak karşımıza Google’ın sunmuş olduğu videolar gözüküyor. Bu kriterleri seçtikten sonra bir filtre daha koyarak son 1 saat veya 1 gün yaparak karşımıza gelen videoları inceliyoruz. Youtube dışında olan bir video bularak her hangi bir indirme programı ile videoyu bilgisayarımıza indiriyoruz.

Bu şekilde arşivimizi yaparak hem Youtube a hiç atılmamış videolar indiriyoruz. Hem de özgün olarak gözüküyor. Arşivleri yaptıktan sonra kanalımıza biraz çeki düzen vermemiz gerekmektedir. Bunu neden yapıyoruz diye düşünüyorsanız kullanıcıların ilgisini çekmeniz gerekmektedir.

Ardından yükleme işlemlerini gerçekleştiriyorsunuz ve Youtube’da bulunan para kazanma özelliğini aktif ediyorsunuz ve reklamların gözükmesini istiyorsunuz. Reklamlar çıktıktan sonra dolar işareti yeşil bir şekilde yanıyorsa bir problem yok demektedir. Eğer gri bir şekilde gözüküyorsa kanalınızın zarar görmemesi için hiç bekletmeden o videoyu silmelisiniz.

Bu anlattıklarımı dikkate alarak istemiş olduğunuz Youtube gelirlerini elde edebilirsiniz. Hele birde özgün videolar çekerseniz onlarda tutulursa kazancınız baya yüksek olacaktır. Şunu da unutmayın kendi yapmış olduğunuz videolar özgün oldukları için kesinlikle daha fazla kazandıracaklar.

CEVAP VER