Sosyal medya ortamlarının gelişmesi ile birlikte artık siteler için en önemli konuların başında sitelerin içerikleri gelmekte. Sosyal medya ile web sitelerin çekişme durumuna karşı web sitelerinin sosyal medya araçlarına karşı kullandıkları en büyük silahları içerisindeki özgün içerikler oluyor. Pahalı reklamlar ve tanıtımlar kullanmak yerine kendi makalelerinizi yazarak sitelerinizi üst sıralarda tutabilirsiniz.

Makale yazabilmek için öncelikle doğru anahtar kelime üzerinde çalışıldığından emin olunmalıdır. Bunun yanında rama motorları sitelerinizi sadece özgün içeriklerle değerlendirmek. Bir çok kriter belirlenir ve arama motorlarında üst sıralarda olabilmeniz için bu kriterlerle sitenizin uyumlu olup olmadığına bakılır. Gelelim asıl konumuza. Seo uyumlu makale yazarken dikkat etmeniz gereken hususları sırası ile yazmaya çalışacağız.

Başlık Kısmı
Başlık kısmı bir makalenin en önemli kısımlarından bir tanesidir. Başlıkta mutlaka kullanılan anahtar kelime geçmelidir. Başlık ile anahtar kelime arasındaki uyumlara dikkat edilmeli, mümkünse başlık seçilen anahtar kelime ile başlamalıdır. Başlıklar en az 3 kelimeden oluşmalı ve en fazla 66 karakter kullanılmalıdır.

Bağlantı kısmı
Sitenin URL’si anahtar kelimenin önüne geçmemelidir.

Meta Kısmı
Açıklama kısımları anahtar kelimeleri içermelidir. En fazla 160 karakter arama motorları tarafından kabul görmvektedir. Açıklama kısmı mümkünse anahtar kelime ile başlamalıdır.

Makale içeriği
Anahtar kelimeler h1 etiketleri ile kullanmalıdır. H1 etiketleri anahtar kelimeler ile başlamalı bunun yanında h2 ve h3 etiketleri de kullanılmalıdır. İçerik en az 300 kelimeden oluşmalıdır. Anahtar kelime oranları yüzde 4’ü geçmemelidir. Anahtar kelimeler sitenin ilk 50 kelimesi içerisinde geçirilmelidir. En az bir görsel kullanılmalı ve bu görselin alt etiketine anahtar kelime girilmelidir. Gerekirse anahtar kelimeler italık veya kalın olmalıdır. Makale içerisin de yer alan anahtar kelimeden oluşmalıdır. Bunlara dikkat edilirse site daha sağlıklı olabilir.

 

6 YORUMLAR

  1. Benim uyguladığım yöntemde en önemlisi başlık oluyor. Başlığı yazarken insanlar bu konuyu google’da nasıl arar diye düşünerek yazıyorum. Birde dikkat ettiğim yazının ilk cümlesinde anahtar kelimeleri geçirmek ve yine google’da aranacak kelimeleri yazmak.

    • Adet olarak değerlendirmemek lazım makaleniz atıyorum 1000 kelime ise ona göre h kullanmanız gerkli siz 100 kelimelik yazıda 10 tane h kullanırsanız bu tabi ki problem olacaktır.

CEVAP VER