Büyük bir sevinç ile bloğunuzu açarsınız. Yazmaya başlarız ve bir süre boyunca yazarız 30-40 makale girdikten sonra önümüze bir engel çıkar. Ve düşünmeye başlarız acaba ne yazsam? Bu durumda ne yazacağınıza bir türlü karar veremezsiniz. Özellikle de bu durum yazdığınız makaleler ziyaretçi almadıysa büyük bir hayal kırıklığı yaşayıp ümidinizi kesecek gibi olursunuz. Fakat kesinlikle hayal kırıklığı yaşamayın sabredin sadece sabırlı olabilir iseniz başarırsınız. Hit çekecek makale konusu nasıl bulunur kısa bir bilgi vereceğim.

Formlara göz gezdirin: Günümüzde formlar üzerinde birçok soru sorulmaktadır. Bunu nasıl değerlendire bilirim? Bu soruları nasıl çözerim ya da bunun gibi birçok soru olabilir sizlerde bu sorulara göz gezdirip bloğunuza bu sorulara cevap niteliğinde olacak makaleler yazabilirsiniz.

Hakim olduğunuz konuları düşünün: Kaliteli bir makale yazmak için yazacağımız konuya hakim olmamız gerekir. Hakkim olduğunuz konuyu düşünün ve aklınıza geldiği anda o konuyu yazmaya başlayın

Anahtar kelime araştırması: Google Adwords kullanarak anahtar kelime analizi yapın. Hatta Adwords aracı ile size önerilen anahtar kelimeleri de alabilirsiniz.

Kitaplara göz atın: Kitaplara bakarak herhangi bir kitap inceleyerek içeriğine bakın konu başlıklarına ulaşın. Kitapta bulunan konu başlıklarından dikkat çekici olarak bulduklarınızı makale olarak yazıp sitenizde yayınla ya bilirsiniz.

Rakip sitelere göz atın: Sizin rakibiniz olmayan site yoktur. Konu hakkında bilgi almak için güncel makaleleri okuyarak bilgi sahibi olabilir ve aklınıza başka konular gelebilir.

Araştırma yapın blog yazmadan önce araştırma yapın düzenleyin toplayın ve daha sonra yazın. Ama formlara göz gezdirerek makale yazmanız siteniz için daha sağlıklı ve daha güncel haberler yazmanız açısından oldukça sağlıklı olacaktır. Her zaman güncel konular yazın ki siteniz yükselsin. Kitaplara göz gezdirmenin de çokça faydası olduğunu unutmayın.

CEVAP VER